Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ueda

    senior tag

    válasz Ric4m0nd #817 üzenetére

    Kár, hogy a videókártyákról nem csinálnak statisztikát, azzal pontosabb képet kaphatnánk erről. A CPU, VGA teljesítménymérés sem egységes. Míg a proci számítási teljesítményét kiírják a Details gombok alatt Measured floating, integer point -ban. Addig a videókártya teljesítményét csak az eseménynaplóban látom és nyilván csak a sajátomat. Pl.: 2011.11.10. 7:39:09 | | NVIDIA GPU 0: GeForce 9800 GT (driver version 26658, CUDA version 3020, compute capability 1.1, 1006MB, 308 GFLOPS peak)
    Ez ugyan már eléggé gyengécske VGA, de mivel green modell (65nm), még belefér, hogy futtassam. A LinX-ből tudom (vagy IntelBurnTest), hogy a procimnak kb. 30-33 GFlops teljesítménye van , és így ki is jön a 9-10x különbség.
    Másrészt a gyártók épp ezért mennek el a fúzió, az APU-k irányába, mert a videókártya teljesítményét a hétköznapi felhasználók számára is elérhetővé kívánják tenni. De nemsokára már ez is elegendő lehet sok embernek a Boinc-hoz, főleg teljesítmény/fogyasztás szempontjából.
    Ugyanakkor még bőven lehet intelligensebbé tenni a rendszert, mert viszonylag sokat kell vele foglalkozni. Pl. legyen egy automata módja, arra az esetre, ha az illető nem kíván foglalkozni vele és akkor maga a rendszer válassza ki, hogy mit kíván futtatni rajta. Hisz adott esetben a tudományos világ jobban el tudja dönteni, hogy mely projektek lehetnek fontosabbak. (Jó, mondjuk ez nem igaz az anyagiak miatt, de ideális esetet feltételezve.) + nagyon finoman bújjon meg a háttérben, bármit csinálok, ne vegyem észre, hogy ott van. Pl. egy időben kipróbáltam a DNETC@Home-t, hát az durva volt, 100%-on semmit sem lehetett mellette csinálni és rendesen felforralta a procit.
    Vagy robotok formájában, amik pásztázzák a netet az éppen bekapcsolt gépek után és ha találnak szabad erőforrást, akkor dobnak rá feladatot. Természetesen bizonyos időközönként elmentve az eredményt, hogyha idő előtt lekapcsolják a gépet, akkor egy másik gépen tudja folytatni. Legfeljebb a Windowsban lenne egy ilyen kapcsoló, amivel le lehetne tiltani ezt, hogy ne csorbuljon az etika.

    OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

  • Ueda

    senior tag

    Nemrég újratelepítettem a gépemet. A legfrissebb nvidia driver (285.62 whql) nem működött megfelelően, ezért visszaraktam a legutóbb még problémamentesen működő drivert (266.58 whql). A hibajelenség többrétű volt, mert egyrészt az órajelek is máshogy működtek az eddig megszokotthoz képest. Ha GPU szundira kapcsoltam (pl. játék miatt), csak akadással (fekete képernyő egy pillanatra) és GPU kernel mode (Win7x64) újraindulással állította le a munkafolyamatot és lehetett váltani tevékenységet. Ha közben videólejátszás ment az fagyással megszakadt. Másrészt 2D-ben megszokott órajelekkel számolta a munkafolyamatot, az eddig megszokott 3D-hez képest. Ez az alacsonyabb hőmérsékletben is megmutatkozott. Mondjuk a játék is 2D-s órajelekkel futott 3D-ben úgyhogy innen már nem volt kedvem tovább ötletelni, hogy mi is történik és csak 1x néztem. :) Fordított helyzetben nem volt gond, ha játékból kiléptem és megszüntettem a GPU szundi pipát, akkor ment minden rendben.
    Lehet kártyafüggő a dolog (Palit 9800 GT Green 1 Giga), ezért nem gondolom, hogy másnál is fellépnének ezek a jelenségek.

    OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

  • Ueda

    senior tag

    Nemrég vettem Radeon 7750 kártyát. Per pillanat úgy néz ki, messze nem kiforrott szériáról (7xxx) van szó, mert nagyobbrészt hibásan számol nálam. Collatz Conjecture alatt más 7xxx (Pitcairn, Tahiti) kártyák is sok hibás feladatot adnak. Azért feltünő ez, mert az előző Geforce 9800 GT kártyával sosem volt hiba, bármit is számoltattam vele.
    Viszont a számítási teljesítmény növekedés nagyobb mint amire számítottam. A specifikációk alapján 2,5x gyorsulást vártam ( 300 vs. 800 Gflops) , de a gyakorlatban 5x gyorsabb Collatz Conjecture alatt. Ami a 9800 GT alatt 4-5 óra volt, az HD 7750-el megvan 50 perc alatt.
    Próbálkozok, már másodjára telepítek újra rendszert, most mini collatz-al tesztelek amit 6 perc alatt kiszámol. Most úgy tünik jó lesz, mert már van 2 feladat ami jó lett kapásból.
    Ha valakinek van kedve és el tud igazodni a részletekben, annak belinkelem a Collatz alatti fiókomat : [link]

    [ Szerkesztve ]

    OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

  • Ueda

    senior tag

    válasz Joci10 #948 üzenetére

    Elnézést kérek, mert tágan fogalmaztam. A 7xxx sorozatra említett kiforratlanságba a drivert is beleértettem. Vagy a stabilitást. Ma csak az AMD videókártya illesztőprogramot telepítettem fel. A "parallel" SDK-t például nem, vagy a HDMI-t sem, meg a videótranszkódolót sem. Ilyen kizárásos alapon próbálom, ki, hogy van-e kedvező változás. Jelenleg 5 hibátlan mini collatz-nál tartok, tehát úgy néz ki működik. A GPU-Z-ben a Directcompute 5 mellett pipa van, tehát ehhez úgy néz ki elég csak a videókártya illesztőprogram, mindenesetre a GPU számolás megy Collatz alatt. Viszont a "parallel" SDK hiányában a MilkyWayHome bele sem szagol a kártyában, mert hiányolja az OpenCL meghatjót. Az alapprobléma az, ha mindent feltelepítek a catalystból, akkor hiba csúszik a számolásokban és szinte mindegyikben.

    OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

  • Ueda

    senior tag

    Egy újabb érdekesség és lehet csak számomra, mert eddig nem ATI-val számoltattam vagy nem figyeltem fel rá. 4 magon futtatva a sztaki-t a milkywayhome teljesítménye lecsökken majdnem a felére. míg 3 magon 100 százalékon tud futni. A GPU Load-on lehet ezt megfigyelni. Kicsit kutatkodtam a feladatkezelőben is és bár a milkywayhome prioritása normálon van, a sztakié alacsonyon, mégis akadályozza. A képek :

    3 mag 100%

    4 mag 52%

    [ Szerkesztve ]

    OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

  • Ueda

    senior tag

    Namég ellenőrzésképpen 2 képet mellékelek, mert felmerült annak a lehetősége is, hogy csak átmeneti jelenségről volt szó. Bár nem ennyire drasztikus a visszaesés, de továbbra is kissebb, mint a lehetséges 98-100%.

    OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

Új hozzászólás Aktív témák