Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • q13579

    senior tag

    válasz G1ant #769 üzenetére

    Tavaly én is oda jártam, de abbahagytam fél év után, mert eléggé mellényultam. Nem gondoltam volna hogy ennyire matekos. Egyébként sztem már ne nagyon kérdezgess ilyenekröl, mert muszály ott tanulnod :) . Ha meg rosszat irnak csak el megy a kedved. Ha tényleg ezt akarod csinálni, akkor tanulj kökeményen és gyakorolj sokat, mert csak ugy tudod követni. Nagyon el lehet csuszni, ha nem készülsz fel normálisan. Nekem elment a kedvem az elsö zh-k eredményei után, láttam, hogy nem csak nekem, de a csoportom 60 %-a ugy járt mint én. Eszméletlen könnyen huznak. Plusz még egy jo tanács. Szedj le magadtol gyakorlásokat, elözö zh-kat amennyit csak tudsz, mert ök nem adnak semmit. Ez még problémám volt vele.
    Ismerösöm BME-VIK-en nyomta ugyanugy, mint én. Mesélte hogy folyamatosan terhelés alatt vannak és sokkal könnyebbb igy a zh. Mi meg csak néztünk hogy mik vannak benne. Szoval gyakorolj és menni fog és sokkal többet csinálj mint amit tanulsz, mert nem adnak gyak anyagot sajnos.

  • q13579

    senior tag

    válasz G1ant #772 üzenetére

    Az első zh-k ha jol emléxem már oktober végén. Az nagyon mérvado. Programozásnál mindig csinálnd meg a feladatot amit kapsz, mert az nagyon sokat segit, abbol vannak a zh feladatok. (abbol 5 lesz egy félévben). Ott gyakorolj tényleg sokat.
    Közgáz nem gáz
    Inf elm alapjai nem gáz.
    Analizis nem gáz, sok óra van, szépen leadják.
    A lin algebnél az első zh nem gáz, utána bonyolodik. Könyvet vegyél és nézegesd nagyon.
    A diszkrét matem már gázosabb, ott minden elöadásra menj be.
    Villanytan mocsok :D , nagyon mocsok. Ott könyvet már nagyon hamar vegyél és figyelj kökeményen mert ha lemaradsz buktad, pedig állítolag nagyon egyszerü... :U :D
    Az algoritmizálás órákat (csak elmélet 2 egy héten) már a második ora után hanyagoltam, mert iszonyat mód azon mulik, megérted-e ott vagy sem. Probáltam, de nem ment, többek között innen jöttem rá hogy nem nekem valo.
    Nagyjábol ennyi. Arra figyelj, hogy a jegyzeteket szerezd be mindenböl minél elöbb, mert utána elfogy. Nagyon jo ha mindenhez van könyved jegzeted. Kicsit sokba fog az egész kerülni, de hidd el megéri. Én csak késöbb vettem meg, de akkor már mind1 volt.
    Az ok meg amiért abbahagytam, hogy rá kellett jönnöm, hogy jobban tudom eladni a tudásom, mint a konkrét anyaggal bebizonyítani azt. :D . Szóval gyakorlatiasabb ember vagyok, jobban érdekel a kgáz, és a tanulható kézzelfoghatóbb, emberközelibb tárgyak. Ezért vagyok most gazdálkodás és menedzsmenten. Túl sok volt a matek és a informatika (de én voltam a hülye, mert nem gondoltam végig, hogy mi vár majd rám). Szóval ha tényleg komolyan gondolod és megfogadod a tanácsokat, akkor menni fog. De pofonokra azért kell számitani, csak ne érdekeljen, mert akkor földhöz vág.

  • czappa

    aktív tag

    válasz G1ant #770 üzenetére

    ''Nagyon nehéz ösztöndíjat szerezni,mennyire jól kell tanulni?
    Te pl. kaptál már?''
    Fentebb írtam, hogy átlag felett kell teljesíteni, és kapsz. (legalábbis asszem így van)
    Mivel sokan buknak, így ha nem buksz semmiből biztos kapsz. Ha csak alig buksz, akkor is kaphatsz.
    ''Mennyi kreditet szereztél 1. félévben/évben?''
    A lehetséges max. kreditet szereztem, (28 első félévben, 29 másodikban). Igaz szabadon válaszható tárgyat nem vettem fel - eslőben biztos nem lehet, másodikban azért nem vettem fel, mert azt mondták h közgáz 2 után lehet csak.
    Hozzátenném h nem vagyok (sajnos) zseni (''bizonyíték'' h előtte egy évet elte progmaton töltöttem, amit én hagytam abba, nem véletlenül). Ezt csak azért mondom, hogy amennyiben van benned egy kis kocka, akkor eddig teljesíthetőnek tűnik, de esetenként bizony mint állat tanulnod kell. Én néha a falat kapartam - de hát ez a fősuli:).
    Valaki már írt véleményt a tárgyakról, hát szerintem ez nagyon személy függő. Én pl. a diszkrét matek előadásokat skippeltem a vége felé egyre rendszeresebben.
    Ja és bár idén változik az ASAO tematika, biztos, hogy most sem lesz könnyű. Sokan ezt a tárgyat ott rontják el, hogy ''á én ezt nem értem'', így be se járnak és így már persze, hogy nem sikerül a vizsga - vedd komolyan ezt a tárgyat.

    ''Azér azt megmondhatod hány óra lesz 1 héten,nagyon kiváncsi vok''
    Nekem ezek voltak első félévben, de pl. IMOP már nem lesz, helyette vmi OOP lesz:
    analízis (3 előadás, 2 gyakorlat),
    linalg (asszem 2-2, de én ezt eltéről beszámíttattam)
    diszkrté matek(2-2 talán...- megnéztem neten: 1-2-t ír)
    IMOP(3 labor)
    ASAO(2 ea)
    Bevezetés az infóba (2 labor)
    Inf elmélet lapjai (2 ea)
    Közgáz (1ea, 1 gyak; valójába kéthetente 2-2)
    Villamosságtan (3ea, 1 gyak; a gyak az valójában kéthetente 2)

    ea=előadás, gyak=gyakorlat
    1 óra = 40 perc, a szünetek 10 percesek; mennyi infó:)


    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák