Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jom

    csendes tag

    válasz rsf #3744 üzenetére

    A mode gombbal válthatsz funkciót pl ha memóriakártya van benne vagy jack audio kabellel radugtál más készüléket.
    Sajnos az alapzaj zavaró halk esti zenénél. Az Ankernek nincs, tehát minőségibb cuccot kell keresni. Lamax tapasztalat valakinek???

  • keccsa

    aktív tag

    válasz rsf #3761 üzenetére

    Az enyémnek alig hallható az alapzaja, jel nélkül meg teljesen kussol (némít).

    Ellenben megvan a zörej oka. Nem bírtam ki, szétkaptam az elébb, és volt nagy káromkodás...

    A külső fém rostély alatt egy vékony, tüllszerű anyag van, gondolom porvédő célzattal. Na, ez csak néhány helyen van ráragasztva a belső műanyag testre, és pont az első hangszórók, illetve a hátsó passzív membrán előtt a leglazább, ugyanis semmi merevítés nincs a hangszórók előtt. Na, ezt a vékony, szűrőpapírszerű anyagot roppant gyorsan leszedtem, majd próba. Láss csodát, megszűnt a mellékzörej, vagyis ez rezonált (hozzáverődött a külső fém rostályhoz). Visszatettem a fém rostélyt, megint próba, és még mindig nem zörög. Teljesen összeraktam, de a "köcsögdudázás" továbbra is elmaradt! :C

    Biztos csuklott a kis kínai tervező ősi foglalkozást űző nőági felmenője, de megérte a műtét még így is, hogy ezzel minden bizonnyal ugrott a gari.

    Még eléggé nyers a hangja, de néhány napig hangosan hajtom, amikor nem vagyok otthon (társasházban ez erősen ellenjavalt), és ezzel minden bizonnyal javulni fog a hangja, mint minden hangszóró esetében.

    [ Szerkesztve ]

    Mindenki magának hülye!

  • rsf

    senior tag

    válasz rsf #3763 üzenetére

    Csináltam pár tesztet a Tronsmart Element Mega-val.
    Bluetooth :Zajos
    Aux-in: Zajos
    SDCard: Nem zajos
    NFC-t még nem tudtam kipróbálni...
    Szóval nem az erősítője zajos...
    Üdv.

    “Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

  • keccsa

    aktív tag

    válasz rsf #3763 üzenetére

    Igen, határozottan zajosabb a T6-nál (is). Ráadásul szerintem a BT áramkör sem a csúcs, mert sokkal nagyobb a különbség a line bemenet és a BT átvitel között (természetesen a vonalbemenet javára), mint a T6-nál, úgyhogy egészen biztos, hogy nem véletlen, hogy a magasabb szolgáltatási szint (bemenetválasztó, SD-olvasó, NFC, papíron nagyobb teljesítmény) ellenére kb. egy árban vannak a T6-tal. Azért írtam, hogy "papíron" nagyobb a teljesítmény, mert szubjektíve úgy hallom, hogy zavaró torzítás nélküli szintre hangosítva nem nagyon jelentkezik a teljesítmény különbség. Nehéz egyébként összehasonlítani a hangerőt (hangnyomást), mert eléggé eltér a két kütyü hangkaraktere. A T6 lágyabb (ha úgy tetszik, tompább) hangjával a Mega keményebb, kissé "kásásabb" hangzása áll szemben, mely a hangerő növelésével hamarább válik zavaróvá (egyrészt felborul a hangzási balansz, és elkezd harsányabbá válni a hangja, másrészt megnő a torzítás is), így számomra némileg nagyobb hangerőt tud hallgatható minőségben nyújtani a T6. Persze biztos vannak olyanok is, akinek jobban fog tetszeni a Mega világa, mert igaz, hogy irányítottan, de nyújt némi sztereó hatást, illetve elölről hallgatva "fényesebb" a hangja, és aki kevésbé érzékeny a torzításra, az talán nagyobb hangerőt is kicsiholhat belőle.

    Szétszedés.

    Ha jól csinálod, nyomtalanul szét lehet szedni, de kell hozzá egy célszerszám, mégpedig egy kemény gitárpengető.
    Először a pengetővel szedd le az aljára ragasztott gumilábakat, illetve szintén az alján a középen lévő adattáblát, mert az alatt is van két csavar. Ha kiszeded az így láthatóvá vált 6 db csavart, lejön az alsó rész.
    Ezután szintén a pengetővel a tetején az érintőpanel szélénél feszítsd fel körben, így felfelé le fog jönni az is. Ez nem ragasztva van, hanem kis körmök csúsznak be függőlegesen az alatta lévő fekete műanyag keretbe, azok tartják a helyén a felső érintőpanelt. Ha ez is lejött, akkor a panelből kihúzod az ahhoz csatlakozó szalagkábelt, és akkor az sem lesz útban. Ha nem akarod kiszedni a szalagkábelt, akkor nem muszáj, anélkül is tovább lehet bontani, csak ott fog fityegni a panel. Az érintőpanel alatt ismét lesz egy sor csavar, azokat kiszedve lejön a felső keret is. Ezután a külső fém rostélyt le tudod szedni úgy, hogy alul is meg velül is a visszahajtott rögzítő füleket kihajtogatod, majd hátulról kezdve el tudod emelni a rostélyt a belső háztól, és le tudod venni róla. Ezután már látod, hogy mi a probléma. Leszeded a fityegő porvédőt, majd fordított sorrendben összerakod, bekapcsolod, és örülsz a zörejmentes hangnak... ;)

    Persze mindenki a saját felelősségére csinálja, mert ugyan ha ügyesen csinálod, nem lesz külső nyoma a mutatványnak, de a garipapírt ezután valószínűleg már csak más célra használhatod! :Y

    [ Szerkesztve ]

    Mindenki magának hülye!

  • Krill77

    őstag

    válasz rsf #3845 üzenetére

    Hat.. Ha szted tronsmart szinten szól akkor nem bíznék rad hangszóró vásárlást. Elajulni meg nem is kell tőle. Ahhoz kell még pénz.
    Ha akarod nézd meg oluv tesztjét.
    EnusicSoundcup - JBL Flip 3 contender for 50$? - YouTube
    Ok. A tronsmart a 20. klón.

  • Krill77

    őstag

    válasz rsf #3845 üzenetére

    Még annyit, h a charge 2 sokkal drágább volt uj áron. Ma mar lejjebb ment de 1 generációval régebbi. A tronsmart megáról még jot nem hallottam. Max aki árulja. Kicsit olyannak tűnsz mint aki szerint az a jobb amelyik basszusosabb. Hangtisztasag, basszus mélység smafu. Alapzajnak mem nem szabad lennie. Nem tudom mit hol hallgattál. Remélem média markt..

  • Krill77

    őstag

    válasz rsf #3848 üzenetére

    A kinai fejhallgató/dac nem tudom, h jön ide. Mindenki tudja, h jo a superlux. Ezzel nem kell magyaráznod a két szám alatt kialakult fajsulyos véleményed.
    Azt meg senki nem mondta, h a tronsmart ne volna jo az árához képest. De sajnos 2x annyi pénzért nem 2x jobb cuccot kapsz. Ezt te is tudod. A jbl-ek pedig mindig is drágák voltak.
    A megat a basszus miatt is sokat kritizálják. De 10 környékén ez jár.

  • Krill77

    őstag

    válasz rsf #3869 üzenetére

    Az alap tézis az volt, h a flip 3 kb olyan mint a T2..
    Nekem elég oluv tesztje a megáról. Pont olyan mint itt valaki kommentárja pár napja. Olvass vissza. Hiába a nagyobb teljesítmény, (es azok is megkétszerezve vannak megadva) a hang minősége nem jo. Illetve A tronsmart 10e akkor (5x) 10e a flip3? 50e? Ok. Hol?
    Mikor még enusicnak hivták a t2 ükapját, oluv akkor tesztelte. Pont olyan mint 30 dollar. Hangos, van basszus, de nem tiszta. Nem minőségi. Es persze a flip mar akkor tudta ezt. Szinte mindig élőkerult tesztekéskor mint referencia cucc.

  • Krill77

    őstag

    válasz rsf #3871 üzenetére

    "A Tronsmart Mega a JBL Charge 3- al van egy kategóriában."
    A Ferrari meg a Trabanttal. Hisz mindkettő gurul.

Új hozzászólás Aktív témák