Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Upo

    addikt

    válasz thurands #433 üzenetére

    Format all+download opciót véletlen se használd! Tudom, vannak a neten olyan leírások amiben azt írják, de jobb a békesség, mert olyankor elmegy az imei, bluetooth és wifi mac is, helyre kell állítani. De nekem ezzel a telóval ez nem sikerült, valamiért nem ugrik meta módba. És a bootloadert se lehet unlockolni, mert le van tiltva ott a hangerő fel gomb amit meg kéne nyomni.
    Preloadert ha lehet ne flashelj flash tool-al, vedd ki a pipát előle és csak sima download módban flashelj.
    Én mikor megjött a telefon (használt) akkor frissítettem 1025 romra, utána felment a 7-es 20170414, de az alsó gombok nem érzékeltek. Utána visszatettem 6-os romot, az elbarmolta az imei-ket 11111.. és 2222....-re. Próbáltam sn write tool-al és maui meta-val is de nem akart működni az imei visszaállítás. Visszatettem megint a 20170414-et, és most működnek a gombok, és az imei is visszajött (volt mentésem nvramról, protect partíciókról). Úgyhogy most nem is piszkálom.
    Annyit még megcsináltam, hogy felraktam twrp-t, azzal felment a magisk 12.0, magisk hide-ot és busyboxot bekapcsoltam benne. Visszament a gyári recovery is. Most a magisk miatt van root, de a safety net check ezen a romon átmegy, úgyhogy így pokemon go, otp bank és társai is működnek, és a root-ot igénylő alkalmazásokról se kell lemondani (redmi2-n pl. bukik a safetynet check, pedig ugyanaz van telepítve és beállítva, ez egy ilyen játék).

    Flashtool leírások: [link] [link] [link]
    Ezek v3-as flashtool-ra vannak, de nekünk már a v5-ös kell, kicsit máshogy néz ki de ugyanúgy kell használni.
    Ha kérdés van akkor itt segítenek, illetve a kereső is jól jön.

    Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

Új hozzászólás Aktív témák