Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Koocka

    tag

    válasz Fagyi #5772 üzenetére

    Értem amit írsz, és köszi a választ :)

    De azthiszem rosszul fogalmazhattam... a lényeg az hogy ha nyomkodom a stop meg a start gombot, passzívság meg zárt port ide vagy oda, akkor le tudom szenvedni a fájlokat... csak magára hagyva pár mp után bár azt írja, hogy csatlakozva van a seederhez, nem jön lefele az adat. akár 2 seeder van, akár 300, minden torrent fájlnál ezt csinálja. :S

    mod : nem az oldal korlátozza a szálakat, akkor is ez van ha 1 torrent fut mondjuk 2 seederrel, vagy 5 egyszerre nemtomhányszázzal... biztos hogy a router beállítások miatt van, mert ugyan ez a gép otthoni neten működik, de azt nem tudom megérteni hogy ha egyszer zárva van a port akkor pár másodpercig miért tud rajta mégis akár több mb/s-al adat mozogni..

    [ Szerkesztve ]

  • Atapi

    senior tag

    válasz Fagyi #5772 üzenetére

    1. tracker nem korlátoz letöltési szálat. max az átadott peer informáciokat tudná korlátozni, de ennek nem sok értelme lenne, nem is hallottam még olyan trackerről ahol ilyesmi lenne, szoval annyira sok nem lehet...

    2. a portscannerek szerint nincs nyitott port nem jelenti azt, hogy nem lehet forgalom (ezek csak egy irányba szoknak scannelni, netről befele), csak azt, hogy a kapcsolatfelvétel csak egy irányban történhet, a passziv fél kapcsolodik az aktivhoz (passzivhoz nem tud). ezzel csak annyi a probléma, hogy kevesebb peerhez tud kapcsolodni aki passziv, illetve a passziv félhez nem tudnak kapcsolodni a belépő peerek, hozzájuk is a passziv fél kapcsolodik frissitést követően.

    Koocka: szvsz a hiba legvaloszinübb okai lehetnek:
    1. rossz kliens (pl utorrent 1.8.4 sokaknak csinál ilyesmit, rakj fel valami régebbit, pl 1.8.2)
    2. genyo szolgáltato, aki priorizálja a forgalmat (probálkozhatsz 2es utorrent verzioval, ez többnyire ki tudja kerülni pl a upc priorizálását)
    3. router ugy van konfigolva, hogy megfogja az ilyesmi forgalmat (ebben az esetben semmit nem tudsz csinálni, de ezt tartom a legkevésbé valoszinünek)
    persze más hiba is lehet, de szerintem ezek a leggyakoribbak.

Új hozzászólás Aktív témák