Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • emvy

    nagyúr

    válasz brd #5840 üzenetére

    > Én azt nem értem, hogy ha tényleg csak ennyit tudnának produkálni, akkor mitől olyan gazdagok?

    Mert masok tokejet is menedzselik.

    > az sem biztos, hogy milliárdos akar lenni mindenki, lehet, hogy megelégszik pár100 millióval

    Erre nem tudok mit mondani.

    @Rolly:

    > - 5 év prog-terv-mat - 4 év közgé

    Tudom regebbrol, hogy mit tanultal es hol, ezert nem ertem, hogy miert nem erted.

    De ez itt extrem off topic, szerintem mindenki elmondta, amit akart. :)

    while (!sleep) sheep++;

  • ZollR

    tag

    válasz brd #5840 üzenetére

    Én azt nem értem, hogy ha tényleg csak ennyit tudnának produkálni, akkor mitől olyan gazdagok?

    Azért, mert ők azok akik. Minél nagyobb összeget fektetsz be annál nagyobb a kamat amit a pénzedért fizetnek, mivel ahol befekteted nagy terhet veszel le a vállakról azzal, hogy nagy mennyiségű pénzt tudsz azonnal és egyszerre elhelyezni. Ezzel radikálisan csökkenthető a működési költség és rengeteg hitel rögtön lefedhető. Százalékosan lehet hogy a nagybefektetők sem keresnek sokkal többet mint a kisbefektetők, de összegszerűen ezek már óriási pénzek, amikkel évente lehet egy új olajtársaságot indítani, egy ruházati márkát a piacra dobni stb stb. Ezek hozama már nem 1.5% hanem sokkal több, viszont nyilván sokkal nagyobb a kockázat, mint ha egy biztosítóba öntötted volna a pénzed.

    [ Szerkesztve ]

    Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

Új hozzászólás Aktív témák