Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • afartew

    kezdő

    válasz muszurkefal #17017 üzenetére

    na, végre otthon érzem magam. Én 1984-ben kezdtem el programozni. Akkor a programozásban volt ugyanez a helyzet. Számítógép terem az iskolában nem volt, s olyan tanár se aki tudta hogy mi az a számítógép. Ilyen gépre telet csak: , amin ha megtelt a képernyő akkor megtelt a memóriája is, mert 1 kilobájt volt a RAM memóriája. (durván 0.000001 giga, ha jól számolom) RAM, de csak az volt a floppy lemez is ismeretlen volt hátég a hdd vagy pendrájv vagy ssd... A problémákat magunknak állítottuk elő, mert se internet nem volt se gyakorlati felhasználás, max egyetemeken tudós köröknek.

    Szóval örülök, hogy sikerült megint beletenyerelnem olyasmibe amiről senki nem tud semmit. Ugyanakkor elgondolkoztam azon amit mondtál. hogy ebbe a technológiába kellene beleinvesztálni. "Hallottam" az etheriumról ezt azt, az okosszerződésekről, de nem igazán értem a gyakorlatban. ha jól értem akkor olyan pénzről van szó, amit megkapok, de csak akkor lesz az enyém, ha a szerződés (ami a része a pénznek, teljesül). és a hamisítása ép az általad említett okok miatt lehetetten, sok ezer gépen van meg a másolata a kontinenseken és a hozzájuk tartozó szigeteken...
    Azt nem értem, hogy ez hogy valósul meg a gyakorlatban.

    Mondok egy számomra gyakorlati példát, s kérlek mond meg, hogy jól tapogatódzom e.
    Tegyük fel, hogy küldeni akarok valakinek egy csomagot, postán, nyomkövetési számmal. Ő aktivál egy okosszerződést miszerint felteszi a blokkráncra azt, hogy akkor lesz az enyim a megadott mennyiségű kriptovaluta, ha ezen az általam neki elküldött [link]-ken megjelenik a "Sikeresen kézbesítve" szöveg? És ha nem jelenne meg a megadott határidőig akkor visszaszáll rá az összeg? És így ő nyugodtan leokézza ezt a szerződést, mert tudja ha nem kapná meg a terméket akkor a megadott határidő után újra rendelkezni fog az összeggel? És én is nyugodtan elküldhetem a terméket, mert tudom ő nem fog rendelkezni az összeg felett, nem tudja visszavonni, s amit a szöveg a linken megjelenik az enyém a kriptovaluta, az én kódom lesz rá érvényes, ami kódot ő nem lát? Ha meg elkallódna a csomag s nem jelenne meg a megadott szöveg a linken, akkor a postán követelhetem a csomag értékét hisz akkor a link miatt ők elismerik, hogy a csomag elkallódott? És nincs ilyen hogy előre utalt. de nem kapott? Ilyesmi gyakorlati felhasználásról is szó lehet, vagy mellé lőttem ennek az értelmezésével?

Új hozzászólás Aktív témák