Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kem

    addikt

    válasz observer #12421 üzenetére

    A 12 szavas kulcs arra valo, hogy a kliens programhoz hozzaad a privat kulcsod. Onnantol, hogy az mar ott van, tudod teljes ertekuen kezelni a penztarcad. A jelszo/PIN kod pedig arra valo(ha jol ertem), hogy az applikaciot elinditsd es hozzaferj a benne kezelt walletekhez. Masik gepen mas jelszot is beallithatsz, de ugyan azzal a 12 szavas kulccsal adsz hozzaferest a privat kulcsod altal a wallethez.

    Utalashoz el kell inditani az alkalmazast a jelszoval (nem a 12 szavas kulcs), hogy ott egy masik penztarca azonosito megadasaval tudj utalni egy cel-walletbe.

    Köszi!

  • butch3r

    senior tag

    válasz observer #12421 üzenetére

    én azt hiszem nem adtam meg anno külön jelszót így ebben nem vagyok biztos de két lehetőség van.

    1.

    mind a 2 fog kelleni.
    a jelszavas részt pontosan nem ismerem de ha jól emlékszem az utaláshoz nem fog kelleni, hanem akkor amikor egy új eszközön létrehozod a walleteodat és beírod a 12 szót majd a jelszót, a 2 kombinációjából jön létre a privát kulcs. még nagyobb így a biztonság, mert 12 szót leírod de a jelszó nélkül nem ér semmit amit meg megjegyzel így nincs leírva.

    Szintén meg kellett adnod egy pin kódot ugye?
    nekem csak watch onlyként van fent így csak emlékekből dolgozom:)

    ha utalni akarsz és már egyszer importáltad a 12 szót és a jelszót többet azon az eszközön míg le nem törlöd nem szükséges ezeket megadnod, csak a pin kódot fogja kérni.

    2.
    Az 1-es pontra rosszul emlékszem és akkor utalásnál kérni fogja a jelszót. 12 szót nem fogja újra és újra kérni mert arra csak addig van szükség míg beimportálod általa a walletbe a privát kulcsodat.

    Amit kem írt. :)

    Szóval kérdésedre válaszolva, ha már 1x beírtad az eszközön a 12 szót és utána utalnál akkor cska a jelszót fogja kérni. Az biztos, hogy nem kell minden egyes utalásnál beírnod a 12szót csak wallet importáláskor (új eszköz vagy ha modnjuk letörölted eszközről és visszatelepíted mert utalnál)

    de ha valaki jobban emlékszik erre a részre javítson ki pls :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák