Új hozzászólás Aktív témák

  • totron

    addikt

    válasz Vesa #101 üzenetére

    de a művészet soha nem a másoknak történő bedolgozásról szólt, hanem magáról az alkotási folyamatról.
    A megrendeléses teljesítésekről volt szó de szépen csengenek e szavak a témán belül. :). Hogy miről szól a valóságban, azt az anyagiak döntik el, már ha valaki abban a csúf állapotban van, hogy kénytelen összefésülni a megélhetéssel, de értem, ezzel csak felvezetted a gondolatot.

    Abban pedig senkit nem fog meggátolni az AI, hogy továbbra is fessen, vagy rajzoljon a saját önkifejezése érdekében.
    Beviteli oldalon is van még mit fejlődni, számos agymenésem csak erősen leegyszerűsített formában ölthetett formát, nem az igazi, elmaradt az igazi szárnyalás (nem a folyamat hiánya miatt), várjuk a jobbulást. Drága az olajfesték, ez amolyan gátló tényezőként elég jól tud működni <-> rajztábla győz. Egy emberi-táblai bevitellel kombinált, felfejlődött állapotot el tudok képzelni tényleges alkotási folyamatként - majd talán. De azt sem az ecset helyett persze. Nem vagyok egypólusú, archaikus oldalon megragadt személy, de erősnek éreztem egy prompt és ecsettechnika 1 lapon említését.

    ettől még pl. maga a festmény nem kell, hogy tetszen, mert bennem nem áll össze úgy, mint egy másik emberben. Nálam egy másik kép váltja ki ugyanazt.
    De hiszen én sem írtam mást (szándékom szerint). Nincs itt röghöz kötés, csak hiányolom a digitalitásból az előzményt, nem tudom utolérni. Az alapjáraton elkészített és elfogyasztott digitális alkotás a gyorskaja, a sok munkaórával és szenvedéllyel megkreált analóg produkció már könnyebben hordozza a lelket (ez meg az éttermi kaja egy nem olcsó helyen). Félreértés ne essék, nem egy maradandó kedvencem van digitálisan előállított képekből, animációkból is, de egyik sem kétkattintásos generatív motor eredménye. A befektetett munka az meglátszik. Meg a hiánya is. De tulajdonképpen bármikor adhatunk szerenádot Casio alap szintivel és a lagzin is rendben lesz a rizibizi rántott hússal - ha egyszer attól áll össze a tuti.

    Visszatérő gondolatom, hogy milyen szomorú, ismertem több, technikájukban lenyűgözően tehetséges amatőr festőt, fejlesztették is az adottságikat, de kreatív önállóként nincsenek jelen, teljesen üresek belülről ez ügyben, vagy másolnak vagy csak a kommersz jön. Egy másik meg jóllehet pont a reciproka, annak meg más a keresztje. Látom én is ezeket a dilemmákat, de nem egy téma még ez a kettő.

    Pont arra kéne hajtani, hogy minél szélesebb látókört kapjanak az emberek output-ként, és végre a lapos Földes idióta találkozzon néha a valósággal is.
    Ez csak értelmiségi, elvont handabanda (a szemükben), nem szolgálja az instant sikerélményét sem sokváltozós hozadék, sem a gonosz ellenvélemény. Szokik találkozni egyébként, olyankor félelmetes gördülékenységgel jön az őszinte tanács, hogy olvasson csak utána, ott lesz az, sok weblapról vissza fog köszönni az állítása. S mivelhogy ez tényszerűen van így, innentől nincs is mit cáfolni. Csodálatos. Rásegítés nélkül is megvannak azok a saját univerzumok, mondjuk kérdés a tyúk vagy tojás esete, a mai ember bubijára/a ma bubis emberek számosságára jó eséllyel már az algoritmus is rásegített.

    Szerk.: Propaganda lekapcsoló checkboxok akkor legalább? :)
    Jó, de a porrpaganda a valóság, hát még ennyit sem tudsz?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák