Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ariadne

    őstag

    válasz biker #639 üzenetére

    Egyéni vállalkozóként ha a fordítás mint tevékenységi kört fel akarja venni az ember, ahhoz kérik sajnos a papírt, konkrét példa. Találtam viszont olyat, hogy 7490 - Mns egyéb szakmai, tudományos, műszaki tevékenység, ez egyéni vállalkozónál és adószámos magánszemélynél is felvehető tevékenység, fordításra, lektorálásra pont jó.

    Nem programozó vagyok, hanem jogász :), de tkp ugyanaz az eset a fordításra vonatkozóan, mint amikor egy mérnök vagy programozó fordít, tehát hogy nem diploma szerint fordító az ember, és kifejezetten egyéni vállalkozásnál ezért nem lehet fordítóként kiváltani (bár 35k-ért megvan a fordítói vizsga, egyszer lesz időm, megcsinálom - papír alapú szótárral megy :W ). Jogszabály alapján egyébként kizárólag szakfordítói képesítés birtokában lehet szakfordítást végezni díjazás fejében, szóval hivatalosan nem elég egy nyelvvizsga. De ez a legkisebb gond, mert találtam más teáort hálistennek, amit fent írtam.

    Na mindegy, egyelőre kiváltom a hetes adószámot mindenre ami szóba jöhet :D, az nem kér kenyeret és ingyen van, aztán meglátjuk.

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

Új hozzászólás Aktív témák