Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ko9

    addikt

    válasz benoce #5709 üzenetére

    Fúúú ha ilyen könnyű lenne... Nagyon sokat szórakoztam az USB-s telepítőkkel... Alap eset, pendrivera rak egy bootszektort, ami mutat egy bootmenüre, és a pendrivera felmásolja az XP telepítőfájlait a lemezről. Nem kell mondani, ez egy párezer pár kB-os fájl, már a másolás ideje is kellemes.
    Alapból ott "bukik" el a rendszer, hogy a "régi" gépek amin használnám, vagy képesek bootolni pendriveról - vagy nem. Ha képes is, akkor se mindegy, hogy milyenről. NTFS támogatásról ne is álmodjak, a FAT32 már-már elmegy, de rengeteg csak FAT16-ról hajlandó.
    A kis fájlok olvasási sebessége vészesen lassú FAT32-n és alatta, pendriveról. FAT16-ról akkor nem is beszélek, volt vele egy próbám, 3/4-ed óra alatt nem jutottam ki az első Text fázisból, ott töröltem.
    Az ideális megoldásra egyszer találtam rá, akkor meg is csináltam, és fél óra alatt fenn volt a WinXP, szinte csoda volt. Kell hozzá egy előkészített WinPE, amiben van egy mount alkalmazás, ami képes ISOkat csatolni DOS alá is, ezáltal bármilyen XP-s/W7-es stb képet képes csatolni, és a telepítést elindítani. Sokat küzdöttem vele, mire kész lett, de megérte, bootolt szinte minden gépen, mert valami spéci bootszektort írt a pendrivera, és maga a rendszer NTFS-en volt.
    Mikor kész lett és működött, egy teljes backupot csináltam a pendriveról, bootsectorral mindennel. Lementettem, hogy meglegyen, azóta is keresem :W Azóta persze formáztam az eszközt mert kellett másra is...

    --------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

Új hozzászólás Aktív témák