Új hozzászólás Aktív témák

  • SipiBcs

    őstag

    Na most legyetek kemények és szakik!!! ;]

    Vásároltam egy OCZ Vertex3 SSD-t. Tökéletesen működik egészen odáig amíg el nem kezdem a többi meghajtómat csatlakoztatni az alaplapomhoz. Nagy nehezen kiderítettem, hogy a Pioneer DVD-RW-216D (sata csatolóval) típusú optikai meghajtóm okozhatja a galibát.

    Az előző oprendszerem IDE módban futott hibátlanul. Most az SSD technológia miatt válltottam AHCI-ra. Az SSD-re fel is ment a win7. Lemezről frissítettem (működött a dvd író) a drivereket, hibátlanul ment minden. Ekkor kezdődött az ámokfutásom. Csatlakoztatni akartam a régi HDD-t (WD Caviar Black Sata3). Bios betölt, majd utána a win7 boot közben megfagy a töltőképernyőnél. Ha lehúzom a DVD írót, akkor tökéletesen feláll és villámgyors a rendszer. Lát minden HDD-t, meghajtót, partíciót.

    Amit eddig kipróbáltam:
    - Legfissebb bios van a lapon
    - CMOS reset volt
    - Drivereket manuálisan újraraktam
    - Firmware-t frissítettem a DVD meghajtón
    - Új kábelt próbáltam
    - Kölcsön kapott Pioneer219D DVD írót próbáltam a rendszerbe (hibátlanul futott minden-mindennel)
    - Próbáltam más és más Sata3 csatlakozókban az SSD-t, HDD-t

    Igyekeztem mindent kizárni. Arra a következtetésre jutottam, hogy ismét kiderül, hogy félművelt vagyok a számítástechnikához. Kihangsúlyozom, hogy a DVD író működik amennyiben CSAK az SSD van mellette. Kezd elgurulni a gyógyszerem.

    Amennyiben van ötletetek, kérlek osszátok meg velem!

    Tudom ám, hogy köcsög vagyok! :DDD :C

    [ Szerkesztve ]

    "Ha választanod kéne a barátnőd és az ötöslottó között, te milyen kocsit vennél?"

Új hozzászólás Aktív témák