Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aljasvip

    senior tag

    válasz Gyuri27 #145095 üzenetére

    Szerintem van relevanciája az Intel ajánlásának. Nem tudsz mindenkit józan ésszel és értelemmel felruházni (sajnos és szerencsére). Egy egy bites user-nem, aki még a gépét se tudja összeszerelni, úgysem fogod tudni elmagyarázni hogy ez már nem az az AMD, meg hogy olyan tuning ami 1 kattintás. Nekik találták ki a plug'n'play dolgokat, meg a Radium és hasonló lehúzós boltokat.

    Elmesélem 3 példával kikre gondolok (kollégák mind, volt időm őket jól megismerni):
    1) Válltig állítja, hogy a C2D Q9300-as gépe a mai napig elég, sőt az RX480-ban nem hagy kraftot. Amikor gép újításra került a sor, bedobtam neki az R5 1600-at, mondván akkor 60k-ért kiváló alap lesz még ha a jövőben fejleszteni akar. A választása végül egy i5 8600K-ra esett (akkor ~90k), valami brutál tuning alaplappal, meg egy gagyi AIO hűtéssel, ami 2 hónap múlva eláztatta az SSD-t és a VGA-t.
    2) Meggyőztem, és ő maga is utána járt, hogy a Ryzen 1600 lesz neki a legjobb. A RAM tuningra rá tudtam venni, de a prociba már nem kezdtünk bele, mert az macera és őt nem érdekli - pedig az ember csak jót akart. Félsiker.
    3) Meggyőztem, ő maga is utána olvasott hogy jó lesz Ryzen neki, de nem ért a géphez. Na most ha nála elszáll az OC, akkor vagy házhoz megyek, vagy el leszek átkozva örökre. Portalanítani se meri a gépét, mert fél hogy elrontja. Ez másképp félsiker.

    Ezekre az emberekre mondom, hogy lehet jobban járnak egy halott platformmal, gyári órajelen, nem sejtve mi lapul a gépben. Áldott békés tudatlanság...

Új hozzászólás Aktív témák