Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • axlfsi

    veterán

    válasz Mr.Csizmás #531 üzenetére

    Én abszolút értem az IPA demonizálását. Szerintem abból ered a probléma, amikor panaszkodnak rá, hogy azzal azért óvatosabban bánsz, nem folyatod literszámra és nem mehet rá úgy, mint a folyó csapvíz, amivel könnyedén le lehet mosni mindent, amit felold a szappan (vagy akármilyen tisztítószer).
    Magyarán, az IPA-val sok esetben csak taknyolás megy, elkenik a koszt, de nem kap eleget a felület az IPA-ból ahhoz, hogy le is legyen mosva rendesen, alaposan.
    ... ez kb, amikor E3V2-n, ahol egy ideje előszeretettel használok hajlakkot, már lusta voltam nyomtatások után lemosni és addig hagytam, míg már rendesen egyenletlen lett a bed felülete :DDD és elbaszkurálta az első réteget. Na akkor nagy dirrel és durral levettem az üveglapot és lemostam, de kb. mint egy 100 éves ház belső falai, ahol 26 réteg meszelés egymáson, tartott vagy negyed órát legalább :B :K
    A PEI (és minden, ami hasonló felületü) anyag legnagyobb ellensége a zsírosság. Akár egy icipici is elég, amikor hozzáérsz az újjaiddal és nem is látod szabad szemmel, már elég, hogy ne tapadjon jól az első réteg. Erre kell és tökéletes az IPA, ... csak alaposan, odafigyeléssel kell használni.
    Szerintem! :) (de nem akarok ebből flémet, tudom, hogy fabula elvtárs DM fan - én is szeretem a DM-et! :R )

    ˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

Új hozzászólás Aktív témák