Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Skinny26

    aktív tag

    Sziasztok!

    Nézem a hozzászólásokat, meg itt-ott a teszteket és valamit nem értek... Pl: A Gigabyte kártyáinal a nyákot. Mi az? Írják pár helyen, hogy fekete, kék. Még is mit jelent? Meg melyik a jó? Fekete vagy kék? :D

    Köszi előre is! :)

  • Skinny26

    aktív tag

    Sziasztok!

    A napokban vettem egy Sapphire RX580 Nitro+ 4GB videókártyát, hogy a CSGO jobban fusson. A cél az volt, hogy minden pályán közelítse meg, vagy maxolja ki a 300fps-t, de ffadm-ben 150-és 250 fps között ugrál, függően, hogy hányan vagyunk a szerveren. Eddig a processzoromba integrált vga-t használtam. (A VGA-ba dugtam a hdmi kábelt a vga behelyezése után :) )

    Az alábbi konfigban kapott helyet:
    Asrock B450M Pro4
    Ryzen 3 2200G
    G.Skill Aegis 2x8GB 3000Mhz
    Kingston 120GB M.2 SSD
    FSP Hexa 85+ 450W

    Minden alapórajelen van.

    Úgy érzem, mintha nem akarná a rendszer (vagy maga a CSGO) jobban kihasználni a GPU-ban lévő többletet.

    Játékban 1280x960-as felbontásban játszom, minden grafikai beállítás levéve a legalacsonyabbra. Ha feljebb vettem akár a felbontást, akár a grafikai részletességet, akkor sem csökkent drasztikusan az fps, sőt néhol még nőtt is (aztán lehet csak én magyarázom bele :D )...

    Csináltam stresstest-et is, minden a kártyadobozára írt értéket adta, max 70fok-ra ment fel a hőmérséklete is, és tök jó eredményeket hozott. A windows is alapértelmezetként használja.

    Szóval, miért van az, hogy kb. "tökmindegy" milyen grafikai beállításokon játszom, kb. ugyanannyi fps-t produkál?

    Új VGA behelyezésénél kell még valamit megtennem azon kívül, hogy frissítem a drivert? Mivel integrált videókártyám volt eddig, ugyanattól a gyártótól, így kéne csinálnom DDU-t?

    Szerintetek?

    Köszi a tanácsaitokat és a segítségeteket!

    Üdv, Skinny26

    [ Szerkesztve ]

  • Skinny26

    aktív tag

    Sziasztok!

    Van egy GPU-m, egy RX580 Pulse 4GB modell. Nem használom, ezért bekötöttem öcsém gépébe (i7 4770, XFX PRO 550W táp, 8GB DDR3 RAM, 1TB WD Blue HDD és 256GB SATA SSD), de mikor beakartam kapcsolni a gépet, hallottam egy fura hangot és nem kapcsolt be.

    Kivettem a VGA-t és azután sem kapcsolt be a gép. Szerencsére volt itthon egy másik tápegységem, azt beraktam és már működik, VGA nélkül.

    A kérdésem az, hogy mi lehetett szerintetek a probléma? Rosszul kötöttem volna be a VGA tápcsatlakozóit? Vagy maga az XFX táp nem bírta volna? A GPU előtte fél-1 órával még ment a saját gépemben. Ezután próbáljam meg egy másik gépbe berakni a kártyát? Nem akarok még egy tápot elfüstölni... :D

    Köszi előre is a válaszotokat,
    Skinny26

  • Skinny26

    aktív tag

    Sziasztok!

    Szeretnék 1 hónapon belül venni egy PC-t, viszont mostanában mutatnak/mutattak be új procikat és videókártyákat.

    Jól érzem, hogy most várnom kéne egy picit még?
    Nem sürgős a gép, szóval tudnék várni.

    Köszi előre is,
    skinny26

Új hozzászólás Aktív témák