Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tomturkey

    csendes tag

    Sziasztok! Leírom az egész sztorit, hátha van ötletetek mi lehet a gond. Pár hete vettem észre, hogy nagyobb terhelés alatt/magas gépigényű játékok futtatása során a képernyőn, a megjelenített képnél világosabb csíkok jelennek meg és "futnak" a képernyőn fel-alá. A probléma kizárólag terhelés alatt áll fenn, a windows asztalon filmnézés közben stb. nem jelentkezik. Egy BenQ GL951AM típusú monitorom van, de, hogy biztos legyek benne, hogy nem monitor probléma egy régi képcsöves monitort is rádugtam a videokarira. Na most ebben az esetben nem láttam csíkozódást, bár ezt akkor annak véltem, hogy a lényegesen rosszabb képminőség miatt nem látom..most már nem tudom mire gondoljak..Ezek után egyik barátom szintén BenQ gyártmányú G920WL típusú monitorjával is kipróbáltam és a probléma ekkor is jelentkezett. Ezek után, hogy a kontakthiba amúgy eléggé kicsiny esélyét is kizárjam, kivettem a videokártyát és a pci-e portot sűrített levegővel kifújattam, és a videokártyán is megtisztítottam a pci-e sínt, eredménytelenül. Akkor videokártya hiba! Gondoltam én. Ki is vettem, felhívtam a boltot ahonnan rendeltem, megbeszéltem velük, hogy küldöm a kártyát holnap..Haveromtól kaptam kölcsönbe egy geforce gtx 550ti videokarit, hogy amíg megy a huzavona, legyen mit nyüstölni. Betettem a kártyát, fel a driver, indítom bf3-at, és a kép már megint csíkozódik! Plusz van két fekete folt is a képernyő bal felső sarkában, de az csak bf3 alatt, medal of honorban nincs ilyen, de csíkozódás persze ott is..

    Az általam próbált programok, melyek futtatása során észleltem a csíkozódást tehát ezek: -Battlefield 3 -Medal of Honor: Warfighter -3D Mark 11 Basic Edition (Benchmarking nélkül, Demo only módban futtatva jobban látszik). Jelenleg akkor az alaplapom pci-e portjára gyanakszom, de már tényleg nem tudom mit gondoljak..Valakinek valami ötlete esetleg, hogy mi lehet még?

Új hozzászólás Aktív témák