Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pecccccccca

    senior tag

    válasz Csupingo #81837 üzenetére

    Egyet kell értsek veled. Szerintem is kímélőbb a vga számára a fan stop pont azért amit említettél.
    Inkább 38-40 fokról ugorjon fel 60-65-re mint 25-30-ról.
    Az más kérdés, hogy, ha valaki a teljesítmény alatti fordulat számot is feljebb veszi és 50 fokon kapar a vga 10 ezer rpm-en, hogy ne melegedjen túlságosan az idle hőmérséklethez képest. De szerintem ez nagyon szélsőséges használat. Az idle 25-30 fok is nagyon szélsőség.
    Én nem találok rá épeszű indokot, hogy idle forogjon az amúgy fan stoppos vga venti főleg egy jól szellőző házban.

    Humorban nincs helye tréfának!

  • jokeph

    nagyúr

    válasz Csupingo #81837 üzenetére

    Azért nem ilyen egyszerű. Arra gondoltam, hogy minél szűkebb legyen a hőmérséklet ingadozás tartománya, pl. idle 30/35/40, maxon 45/55/60. De ez minden esetben egyedi, függ a környezettől és a konfig kiépítésétől, stb.
    Szóval, egyedi testreszabást igényel - amit írtál az is egy megoldás és nem nagy a difi.

    VGA ventit nem sajnálom, filléres tétel (mai VGA árak mellett főleg), és még sosem kellett cserélnem, az R9 380-as VGA-m 6+ éves és még bontatlan minden szempontból.

    Egy dolog miatt járatom állandóan a ventiket 20/25% fordulaton (itt kb. minden rendesebb példány még hangtalannak mondható), az pedig a VRAM, ez a legtöbb VGA-n nincs külön hűtve - ez azóta érdekes számomra, mióta jó pár dolog használja a VGA-t egy sima böngészés közben is.

    Persze, lehet csak én gondolom túl. :B

    #81838pecccccccca: a VGA HOT SPOT értékét ne felejtsd ki a képletből, ez sok esetben GPU+10 fok legalább. :U

    [ Szerkesztve ]

    RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

Új hozzászólás Aktív témák