Új hozzászólás Aktív témák

  • Callmaster

    tag

    Sziasztok!
    Olyan problémám van, hogy eddig egy RX580-t használtam leginkább egy játékot preferálva (Quake Champions), ami a jelenlegi konfiggal(I5-10400f/4x8GB 2400Mhz RAM) minimumra állítva átlag 140-160 FPS-t hozott.
    Rendeltem egxy Rx6600XT Red Devilt és ami fura volt, hogy aznap a VGA csere előtt toltam egy Bench-t és valamiért az RX580 hozta a ~200 FPS-t is azonos beállítások mellett :U .
    Kártya kicserél és ugyan minden más játék kb dupla FPS-ket hoz az RX580-hoz képest, de ennél a játéknál, nemhogy javulás lenne, hanem még kevesebb is az FPS.
    Néztem több YT-s videót, és azonos procival és GTX 1060-l is jobb eredményeket kaptak.
    Ugyanez igaz az RX6600 XT-s videókra is, AMD-s procikkal (5-5600x), magasan jobbak az FPS-k ( 300-400).
    Amit kirpóbáltam :
    1.- VGA replace előtt , friver le, majd újabb fel.
    2. - Csökkentett mód DDU, Lan letilt és csak Driver fel.
    3.- Dettó 2. pont scak Adrenalin is felment.
    4. - Visszaállítottam aznapra a Windows-t amikor még a Bench készült az RX58-l, hátha valami környezeti összetevő OK volt.
    5.- és itt adtam fel majd 2 nap után.. Windows clean Install és csak a VGA driver.
    Konklúzió : Zéro javulás.
    Létezik hogy kevés a proci ehhez az egy játékhoz, vagy esetleg hibás a kártya, vagy ennyire xar az AMD drivere?
    Csak mert amás rendszereken látványosan jobb teljesítményt látok, akár azonos procin, vagy azonos VGA-n készült "teszteket" látok.
    Most a memóriákat próbálom lecseréni 2400-ről 3200-re, hátha._
    Ja igen többbször is átnéztem az Adrenallint és BIOS a legujabb, Resizable BAR beállítva.. Passz :W

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák