Új hozzászólás Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz Brekkk #82932 üzenetére

    A YUV és RGB kódolás még nem magyarázza a black crush-t. Az szinte kizárólag video/full range beállítás szokott lenni. Én is használtam 4K monitort YUV420-as kódolással ugyanazon okból (csak nálam 60 Hz-et turbóztam 120-ra a 8 bit YUV420-szal) és a monitor ugye mindig is full range-re volt állítva. Én nem tapasztaltam semmi szembeötlő különbséget videókártya cserekor, mikor megkapta a monitor a hozzávaló 2.1-es kimenetet 10 bites RGB-vel. Illetve most áttértem DP-re. Radeon Software-ben elvileg kéne tudni állítani a videó kódolást, én tudtam. :F Meg ugye a megjelenítőn is egyeznie kell a dolognak, hogy jó legyen.
    Full range jelet ha video tartományban jelenít meg a tévé, az okozhat black crush-t.
    A YUV tömörítés az nem csinál ilyet. 4K-nál ilyen kicsi pixerméreteknél még azt is megkockáztatom, hogy az RGB és YUV között se lát különbséget igazán az ember. Azért a chroma csatorna felbontása nem olyan jól érzékelhető dolog, ezért is tömörítünk chromát már évtizedek óta. Szóval én a tévére gyanakszom.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák