Új hozzászólás Aktív témák

  • MrKlay

    újonc

    Sziasztok!
    Egy másik fórumon már kérdeztem, gondoltam itt is felteszem a kérdést.
    Olyan kérdéssel/kéréssel fordulók hozzátok, hogy adott egy eladó Tony27.
    https://hardverapro.hu/apro/msi_g1_gaming/hsz_1-50.html
    Megvásároltam tőle a videokártyát, és 3 gépben próbáltam ki. Mind a 3 gépben ugyan azt produkálja. Alaplapi VGA led fehéren világít folyamatosan, van ,hogy eljut a windows aszalig, van ,hogy nem. Az ő szövege az volt, hogy nála megy a videokártya, rosszabb minőségű videón mutatja ahogy elindul nála a gép a kártyával és kontrollerek belép a Fifába és rúg egyet a karakterrel, ezért ő visszaküldte és ő nem veszi vissza. Eleve úgy kezdte a szöveget, hogy legalább 600-700W-os jó minőségű táp kell hozzá mert 500W-os tápok nem bírják el..végén már azt mondta frissítsem le a VGA BIOS-t.. Nem nyúltam hozzá, és nem is csináltam még olyat. Még a végén az én hibám lenne.
    A videókártya: MSI gtx 970 G1 gaming 4gb.

    Ezekben a gépekben volt tesztelve:

    1.gép
    Alaplap: Asus Tuf Z390-pro Gaming
    Proci:I9 9900K
    Táp: Enermax Platimax1200W 80+ Platinum táp
    Amit az én gépem hajt kártya: Zotac 2080Ti twin duo
    Memória: 32Gb G-skill FlareX 4*8Gb QuadChanel.
    SSD: Samsung 970 Evo plus
    HDD: WD 4GB Black

    2. gép:
    Alaplap: Asus ROG STRIX Z490-A Gaming
    Proci:I7 11700K
    Táp:Asus ROG THOR 850W 80+ Platinum
    Ami ebbe van kártya: Asus ROG STRIX 1660Super 6gb
    Memória: 16Gb HyperX Fury 2*8GB DC.
    SSD: Samsung 970 Evo plus

    3. gép:
    Alaplap: MSI A520M Pro / A-520M-A Pro (MS-7C96)
    Proci:AMD Ryzen 5 1600 SX 6 Core
    Táp: Zalman ZM700-TXII 700W
    Ami ebbe van kártya: Asus GTX560Ti
    Memória: 16Gb HyperX Fury 2*8GB DC.
    SDD: Kingstone 240GB

    A 3. gép amibe legelőszőr lett vásárolva, kollégámnak próbáltam erősebb videokártyát venni.
    Egyenlőre sikertelenül... A lényeg, hogy ebbe a gépbe amiket próbáltunk lehetőségeket:
    -HDMI/DVI/DP kábel
    -2db monitorral is.
    -azért vette az Zalman tápot mert 500W-os tápja volt. Mind a 2-vel bekapcsolt de később driver telepítés után szintén fekete képernyőre.
    -Régebbi Nvidia driver 472.12
    -Tapasztalat mikor DVI kábelt dugtam a VGA kártya csatlakozójára átvezette az áramot, mielőtt összeért volna a csatlakozóval.
    -Ezen a gépen a legutolsó BIOS volt felrakva, mint ahogy a többin is.
    Hiba: A 3. és az 1. gép ugyan bekapcsolnak velük, közben világít az alaplapi VGA fehér led.
    Volt, hogy első bekapcsolásnál míg felismeri kártyát megy a windows aszal, aztán mikor porbáltűk volna letesztelni játékkal csak a menüig jutottunk el, után fekete képernyő. Többszöri újra indítások után is ez volt, legtöbbször a belépésig sem jut el.
    A 2. gép be sem jön vele a monitor. Csak fekete kép és világít az alaplapi VGA LED fehéren. mint az 1. gépen, csak az első gép volt, hogy belépett windowsba, de a LED akkor is folyamat égett az alaplapon fehéren.
    Azt mondta, hogy az ő alaplapjával megy, nem veszi vissza, hogy ő jó kártyát ad el....
    Eladó alaplapja: Asus Z97A
    Beszéltem Szegedi szervizzel, ha kell bevizsgáltatom.
    Az én gyanúm, hogy zárlatos a VGA, azért mehet esetleg nála mert nincs akkora védelem az alaplapon. Bár még azt is állítja már a végén, hogy 3 gépbe is próbálta, mindbe jó..
    A végén mondtam neki vegye vissza adja el, nekem csak a pénz kell vissza. De nem akarja mert ő jó kártyát ad el...
    Múlthét csütörtökön(03.17) vettem át és múlthét péntek(03.18) küldtem vissza neki a kártyát, hogy nem megy, egyik gépben sem. Visszaküldte, hogy nála megy..03.23-án kaptam meg a kártyát. Tegnap pedig (03.24) rengetek videót és leírást küldtem neki, hogy egyik gépben sem jó. Min: 20 videó és képek ahogy cserélem és mutatom az 1. és 2. számú gépben a kártyát.

    Azért írok ide, hogy rossz a kártya vagy nem? Vagy vigyem szervizbe és mérjék be?

    Előre is köszönöm a válaszotok! (Tudom, hogy rossz vétel volt, csak a megoldást keresem).

    Üdv.: Gábor

Új hozzászólás Aktív témák