Új hozzászólás Aktív témák

  • Peace

    nagyúr

    Sziasztok!

    Segítsetek kérlek! [link] Lenovo Legion 5 15IMH05H típusú laptop meg lett vásárolva bátyám részére. Én ez nagyon gyönyörűen feltelepítettem, álomszépen ment és futott minden rajta. Kicsit Furmark-ot is toltam rá, hogy lássam a melegedést és FPS értékeket. Eredeti win 10 pro van rajta, minden rendben volt. Elvitte tőlem a gépet és rádugta HDMI-vel a tv-re. Azt mondja, hogy ilyenkor már alapól csillagos ég szerű pixelek jelennek meg a tv kijelzőjén. Vannak statikusak és vannak villogók. Ilyet ez a tv ezzel a kábellel a PC-jével nem csinált soha. De nem is ez a durva. Amint elindít filmet akár MPC-BE-vel, akár VLC-vel, a tv képernyő koromfeketére vált. A laptop kijelzőn gyönyörűen fut. Nem csak filmnél, egy sima youtube videónál is ugyanezt csinálja. Tehát lényegében akármilyen mozgókép elindul, a tv kijelző elfeketedik. Próbáltuk duplikálva és kiterjesztettbe is. Átdugattam vele a tv-n másik HDMI foglalatba. NVIDIA drivert leszedettem és újrarakattam. Mindig ugyanez. Eléggé ki van idegileg valahol érthető módon. A kábelre azért nem gyanakszom, mert tökéletesen működött a PC-vel, de javasoltam neki, hogy amint tudja próbálja ki egy másikkal is. Mit nem veszek észre vagy mire nem gondoltam így telefonon keresztül elég nehézkes volt. Bekavar az alap intel videókártya vagy mi lehet ez? Ha a laptopon minden rendben, akkor magával a HDMI kimenettel lehet zűr? De miért csak mozgóképeknél tűnik el a kép? Mit javasoltok? Ha kijön a futár a laptopért(olyan garancia van rá), azzal nem megy semmire, mert ezt ugye helyben kéne megnéznie szakembernek, hogy lássa mit produkál a tv-vel.......

Új hozzászólás Aktív témák