Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Wolfskin

    őstag

    heló,
    kérdésem, hogy Locus alatt hogyan tudom beélesíteni a domborzatárnyékolást vektoros térképeken?
    letöltöttem a dem fájlt, a helyén van, de ez alaján a leírás alapján nálam nincs ilyen menüpont...

    Csomagoljuk ki a zip fájl tartalmát az SDCard/Locus/data/srtm könyvtárba. Ezek után aktiváljuk az domborzatárnyékolást (menü gomb -> Beállítások -> Térkép-haladó -> Térképek árnyékolása)
    :F

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz Wolfskin #5026 üzenetére

    közben megoldódott, frissítettem az android store-ból...

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    Heló,

    tudtok abban segíteni, lehet a Waze-hoz bármilyen skint, vagy térkép dizájnt letölteni? Amitől olyan lesz, mint egy klasszikus térkép (piros sárga utak, főbb utak vastagabb vonallal, stb. :K ). Főleg navigálás közben csak szürke és zöld foltok közt egy kék csíkot látok, ennyi erővel lehetnék a holdon is.

    Ha nem lehet, esetleg olyan navit keresnék, ami nem csak egy nyíl, meg egy csík a kijelzőn, hanem tényleg térkép, amin lehet tájákozódni (és nem 3D!!! :W ) Navigál, de közben látom, hol vagyok, látom merre tervez, akár felülbírálhatom ha kell.

    A nokia here (majdnem) ilyen volt, de az utódja, a wego már teljesen használhatatlan felület. Az utolsó, még használható Here 2.0 pedig folyton eldobálja a gps jelet, vagy lefagy ("nem található útvonal a célhoz").
    Régen próálkoztam a navitelell, de nem volt az igazi, a Locus pedig nem autózáshoz való.
    Van ilyen?

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz Pyttawrx #9473 üzenetére

    Azokon túl vagyok, köszi.

    Azt gondoltam, talán van valami skin, vagy ilyesmi hozzá. Igazából a waze amúgyis borzalmasan navigál, mondjuk a nokiához képest, az egyedüli, amiben ok, az az útvonal/menetidő tervezés.

    De a grafikája nekem teljesen idegen, amorf szürke és zöld flekkek közt egy kék csík. Sehol egy ismerős úthálózat, város, földrajzi elem. "Majd én intézem helyettem, jobban tudom, mit akarsz, te ne gondolkodj, csak vezess. Ha van egy heély, ahova 3 különbözú útvonalok is el lehet jutni, nagyjából felejtős, hogy te döntsd el, melyiket szeretnéd. A vicces, hogy még csak nem is látod, mit választott, csak egy kék csíkot vagy a következő fordulót. (OK, kisarkítva, ha van egy negyedórád és egy nagyítód, akkor végülis ki lehet silabizálni, hogy kb., de ez nem életszerű).

    Ebből a szempontból a Nokia Here grafikája is sokat romlott amióta Wego lett, de hát a világ a lebutulás felé halad, ezt tudjuk.

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz gyapo11 #9476 üzenetére

    A Nokia Here első verziója, a egy beta még tudta ezt a note3-on (Android 4), azok voltak szép idők. Nem volt auto zoom, amilyen méretre állítottam, abban futott végig úgy, hogy a pozició (a nyíl) mindig a kijelző középen maradt. Tehát ha 1000 Km-t kellet vezetni, akkor azt is láthattam, az útnak kb mekkora részét tettem meg, nem pedig egykék csíkot folyamatosan. Sokkal informatívabb volt.
    Kipróbáltam, sajnos az a verzió az Android 9-en nem indul el.
    Igazból azért kezdtem keresni, mert a használt verzió eldobálta a gps jelet. Volt, hogy negyedóránkként újra kellett indítani a navigálást (kilőni alkalmazáskezelőben).
    Kipróbáltam párat, a mostani, utolsó 2.0 stabilnak tűnik. Itt is van É- fenn, vagy irány fenn, ha akarod kizoomolhatd, de akkor sajna nem követi a térkép a pozíciót, a nyíl egy idő után kimegy a képből. És azt sem tartja örökké, egy idő után automatikusan bezoomol és marad a kék csík.
    Viszont a grafikája legalább térképszerű. Nem tudom, a wazenál miért gondolják hogy a szántók és erdők aránya bármiféle támpontot ad a tájékozódásban, nekem a folyók, városok és főbb utak hálózat sokkal ismerősebb vizuális kulcs, még a papír alapú térképek korából.
    És persze a nagyon beteg 3D nézetet minden felületen ki lehet kapcsolni. (kivéve a gyalogos navigációt, ott mindenképp erőlteti. Nemem az olyan, mint egy delíriumos rémlom, akárhogy forgatom, nyúlik a horizont, hajlik a téridő, nincs egy fix pontja sem, nem tudom miért találta föl bárki is volt. )

    Na ezen térkép e táj:

    Áttekinthetők az alternatív utak, oldalra húzással lehet választani, és megnézni a főbb paramétereiket. Sajnos köztespontot tetszés szerint nem adhatsz meg, ha egyik sem megfelelő, akkor résztávot kell navigálnod.

    Aztán végső soron navigálás közben is meg tudod nézni, kb hol a helyed a világban, nem csak szürke és zöld flekkek közt szaladó kék csíkot látsz. (gyanítom ez már a korszellem jegyében alakult így)

    Az új Nokia (neve Wego) már trendi nullinformációs dizájn, fehér alapon fehér utak, monokróm vonalas ikonok, nehogy véletlen többet tudj meg a világból az abszolút szükséges minimumnál. ;]

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

Új hozzászólás Aktív témák