Hirdetés

Aktív témák

  • parrag66

    csendes tag

    Üdv!

    Nekem a következő lenne a problémám:
    Tünet, a számítógép windows töltése után mikor az üdvözlő képernyő következne, egyszerűen újraindul, mintha resetelném. Ami érdekes, hogy ezt nem mindig csinálja, hanem 10 alkalomból 5-6 szor...

    A memóriákat cserélgetéssel kiszűrtem, azok nem lehetnek.
    Próbáltam 2 külön winchesteren ugyan az történt, szóval a HDD-sem ludas.
    Próbáltam Win7 RC1 (x64)-et, Vistát(x64) és XP(x86) profot is, de mindél ugyan ez történik.
    Próbáltam széthúzni mindent majd összedugni, hátha érintkezési probléma, de nem.
    Amire figyelmes lettem a sok windows telepítés után, hogy amikor még friss volt a rendszer semmi driver nem volt fent akkor mindig bebootolt egyből. Ezt ki is próbáltam, úgy, hogy formáztam, fel az XP és drivereke nélkül 10-ből 10szer elindult. Utána feltettem az alaplapi drivereket, ezt 5 újraindítás követte, 5-ből 5ször bebootolt.
    Felraktam a netFramework 2.0-át, mert az ATi Catalytnek kell, ezután is5/5 bootolt a gép. Majd jött a Catalyst méghozzá a kártyához kapott gyári. Na itt kezdődött a probléma 10-ből kb 5ször bootolt csak be (akkor is, ha felbontás alapon volt vagy 1680x1050-en).
    Ebből én arra következtettem, hogy a VGA lesz a bűnös...
    Amit még tapasztaltam, hogy mielőtt újraindult gép egy pillanatra a fekete képernyőn 1-2 rövid fehér csík volt vagy pont.
    XP-nél csak újraindulás, Vistánál pedig többnyire kékhalál is.

    A gépem:

    Chieftec 400W-os táp
    Intel Core 2 Duo E8400 @ 3.0 GHz
    Gigabyte EP45-DS3 alaplap
    2x2GB Geil Black Dragon 800MHz CAS5
    MSI HD4830 OC 1GB
    80-as és egy 400-as Samsung HDD

    Ha találkozott már valaki hasonlóval, vagy van ötlete, akkor kérem írjon.
    Előre is köszönöm. :R

    UPDATE: Csakis windows bootnál történt újraindulás, 6 óra GTA 4, vagy 3-4 óra CoD 4 de meg se rezzent, tehát ha bebootolt utána már stabil a rendszer.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák

Hirdetés