Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jahno

    őstag

    válasz lugosi #34035 üzenetére

    Ezért mondom mindig a Sonyt. Fenti Nikonos havert is most kérdeztem, hogy miért váltott ha végre összerakott egy jó szettet? Aztán Ő is mondja, hogy obi választék, ár-érték és egyéb miatt. Ráadásul negyedik Sonys lett a fotós csoportunkban, csereszabatos mindenünk. 2 hét múlva megyünk fotós csavarogni vidékre, oda ki kell számolni a cuccot is, hogy mit tudunk vinni és elég jó opció arra, hogy az obik, vakuk, mindenfélék közösek legyenek.

    Canon nem tudod mit akar és csak kavar, Sonynál nagy a használt piac és minden is jön rá sorban, Nikon Z még szedegeti össze magát, meglátjuk meddig jut, de E bajonettnek sok év előnye van, az nagyon meglátszik. Én bevittem szervízbe az A7est, 100ast mondtak zárcserére, így inkább kukázom és gyűjtök pár évig egy következő vázra.

  • Timer

    veterán

    válasz lugosi #34035 üzenetére

    Én abból indulok ki, hogy a legtöbb hobbista nem fog továbblépni, mert baromi drága sport ez. Akkor meg már mindegy is, hogy mik az opciók. Nincs a kezemben statisztika, de szerintem sokkal több olyan DSLR / MILC van piacon, amit kit objektívvel, vagy maximum még egy plusz üveggel használnak addig, amíg megy, mint mondjuk olyan, ami full szettben van 4-5 lencsével, és teszem azt 5 évente cserélik a vázat, stb. Szívem szerint Z5-öt írtam volna tanácsként, de én alapból azt vallom, hogy fullframe alatt nincs élet. Nem azért, mert olyan k_rva profi lennék, hogy derogál az APS-C. Volt, kettő is. Egyszerűen a képminőségre háklis vagyok, mert ha már az ember nem telefonnal vagy kiskompakttal fotóz, akkor legyen értelme is a körülményeskedésnek, ami egy külön eszköz használatával együtt jár. Nyilván ez már magával vonja azt a dolgot is, hogy ha volt más hobbid, azt elfelejtheted, mert ez minden pénzedet viszi. Egy 1.8-as portré obi páros Z-re (50/85) itthon nem fér bele a félmillába, de az a durva, hogy lassan szürke boltból vásárolva se.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák