Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jahno

    őstag

    válasz Rapid136 #34027 üzenetére

    Én tükröset csak olyan mentalitással vennék, hogy ha van egy szett, akkor azt teljesen elkárolom. Használom, tanulópénz volt és nem lehet eladni, vagy csak simán megdöglik a váz és totálkár.

    Valamint mondasz, mert nekem haver mondta, hogy teljesen másképp kell gondolkozni tükör nélkül én meg elsőre nem értettem. Aztán mutatta néhány hozzászólásom, hogy úgyis látod a keresőben a fehéregyensúlyt, úgyis látod ezt meg azt, MILCnél van szélső fókuszpontod, míg a legtöbb tükrösnél csak dísz estébé, van korrekció, finomhangolás, front/backfókusz, egyik obi egyik vázzal ilyen, mások meg amolyan. Obi végigtekeri-e a teljes pályát vagy fogja rááll a tárgyra és még követi is? Egyik követi, másiknál csak ezt mondja a leírás... Csak én ezeket észre sem vettem, használtam és kész.

    Aztán most már minden MILC, nem csak azt írjuk, mint 10 éve, hogy ez lesz a jövő, mert lassan már múltként van mögöttünk (mondta Molnár Koelhó :-D)

    És ha azt nézem olcsón tud talán venni egy barátságos Oly vagy valamilyen kitet, olcsóbb, mint a Sony, csak legyen tanulópénz és ne ragaszkodjon a márkához. Mire rájön a korlátaira, arra késő lesz. Bár én szeretnék úgy lenni, hogy nem verem bárminek a korlátait, mert az olcsóbb lenne :C

  • Grillo

    senior tag

    válasz Rapid136 #34027 üzenetére

    Pontosan. Én DSLR-t korábban tartósan soha nem használtam, néha próbálgattam, de az is sok éve. Aztán lett MILC, ebbe tanultam bele. És idén vettünk cégbe 90D-ket, lehetne használnom az MFT helyett, de volt nálam pár napot, és számomra sokkal nehézkesebb, nehezebb. Persze biztosan beleszoknék, de egyszerűen nem is vonz, pedig nagyobb felbontás, nagyobb szenzor...

Új hozzászólás Aktív témák