Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bencze

    senior tag

    Gázvezetéket cseréltek a társasházban (közös részek) és elindították a szolgáltatást végre, viszont nem bírom beindítani a gázas vízmelegítőm (fég v4). A konyhában olyan 1-2 perc után működött a főzőlap, ennek a gombját részletekben vagy félórát támasztottam és még semmi. Azt gondolom nem is csoda, nagyon pici az az őrláng vezeték, a gázcső meg elég vastag, szóval belegondoltam és elméletileg akár fél napot is nyomhatom mire eljut a gáz a készülékig. Kitámasztanám ha tudnám hogyan, de az is elég vicces Darwin díjas halál lenne ha úgyfelejtem :) , de több órát nyomogatni sem poén.
    Ennyi idő után még gázszagot sem érzek egyáltalán szóval csak levegő jön. Az jön, mert hallom, hogy szelelget szép halkan.
    Van erre valami trükk? Ha pl valami egyszerű módszerrel beindíthatnám a "fő", melegítő gázcsapot az biztosan kitolná a levegőt fél perc alatt, de mivel ennek pont az a lényege, hogy ne eresszen tűz nélkül nem tudom mennyire lehet ezt így laikus, egyszerű szinten elérni úgy, hogy ne tegyek se a berendezésben se magamban kárt.
    Szóval.. van erre valami trükk? Vagy támasszam a gombot még félórát, vagy 3-at, hátha? 1 hónapja nem fürödtem meleg vízben jó lenne már :D

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Met #24167 üzenetére

    Rendes gázcsőbe van bekötve sajnos. Fújni fúj halkan, szerintem sosem volt hangosabb.
    Volt 2 éve karbantartva, akkor 45e ft-ot fizettem, nem szeretek szerelőt hívni :) még próbálkozom vele kicsit. Le tervezem cseréltetni villanybojlerre mert csak a baj van vele, a fizut bírjam ki...

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Met #24169 üzenetére

    Hú képzeld az lett, gyufával begyúlt. Pedig nagy gáz nem lehetett mert nem is éreztem, és mint mondtam azt ellenőriztem előzőleg a konyhában, hogy a szagosítás jól működik.
    Lezuhanyoztam és hajat mostam. Főleg a hajmosás volt rossz hideg vízzel, ma már viszketett a fejem, szerintem 1 hete nem mostam hajat. Istenkirály dolog a meleg víz.
    Köszi! :)
    ps. értem, hogy érdemes mindegyre megnézetni ezeket a berendezéseket nem csak mondom, van egy kis egészséges paranoiám nem leszek öngyilkos, vagy átnézetem megint vagy le is cseréltetem nagyon rövid határidővel, de igazából ez utóbbi a terv részben azért is mert már volt bajom vele és drágább a szereltetése mint egy új villanybojler, már ha az ember nem akar hozzápiszkálni. Havi pár ezret meg megér a kényelem.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Met #24172 üzenetére

    Köszi a tanácsokat és az érdeklődést :)
    Azt igaz nem tudom szerintem sok éve láthatta valaki azelőtt. Így is - úgy is pénz, meg macera is, a kéményseprők is fenyegettek már a gőzelszívó meg műanyag ablakok miatt. Vagy a gőzelszívó kivezetéstől szabadulok meg és ablakra szerelek utólag szellőzőt, vagy a melegítőtől és kéménytől. Csak a fene tudja hogy szerelte fel az előttem levő ezeket. Valami aktuális szabvány szerinti biztonsági bizbaszokat beraktak a melegítőbe a szereléskor amúgy. De overall a legegyszerűbb megoldás megszabadulni tőle. Mosogatni melegebb víz kell, fürdőbe nem annyira meleg mindjárt ott a keverés probléma ami nem nagyon működik jól, mostanra megint nem szeret bekapcsolni 2 csapot is meg kell engedjek, hogy begyulladjon szóval megint lenne egy nem olcsó szervizelésem. Ezért az áttérés. Igaz nincs vezérelt áram de egy 50l-es nem túl forróra állítva azért kibírható összeg mások elmondása szerint is - annál másra kell figyelni, ugye hogy ne fogyjon el, de valahol egyszerűbb, mindent figyelembe véve, meg ugye a kéményt is bedugom és a kéményseprő maffiától is megszabadultam, meg a problémától is. A gázszerelés is, 1 hétig tartott a házban a csere és 3 hétig amíg kijött egy írástudó ember megtekinteni és jóváhagyni az egészet, hogy elinduljon a szolgáltatás, szóval elég kommunista cég ez a gázszolgáltató. Főzni így is az marad még egy ideig de minél kisebb kötődés annál jobb. Hogy belekerül egy kis pénzbe - hát mit mondjak ki bírom fizetni mert overall ez tűnik a legegyszerűbb megoldásnak. Egyik sem ideális a legkisebb rosszat választom :) ha házam lenne és a fűtést is meg kellene oldani, akkor más lenne a helyzet de így azért nem annyira bonyolult. Az áramhálózat nem tudom milyen de volt felújítva kevesebb, mint 10 éve, remélhetően egy villanyszerelő megnézi a szerelődobozt és azt fogja konstatálni, hogy van elegendő kapacitás és megfelelő a kivezetés :) ha meg nem akkor kell 15m-t húzni fali csatornában szóval annyira nem vészes, 50nm az egész lakás.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz C. s. #24226 üzenetére

    Manapság annyira nem gáz a guminő meg a művagina. Amúgy meg jó esetben nem szokták ráírni az ilyesmit, ha esetleg falun laksz és számít az ilyesmi. De nem kell köze legyen hozzá tudtommal, rajta a neved annyi.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz EmberXY #24264 üzenetére

    Ne stresszelj rá, sok okból nem érdemes gyorsan fogyni nem a bőr a legfontosabb ezekből lehet rosszabb is.
    Feszes hasad szerintem soha az életben nem lesz, de ne legyen igazam. Ellenben sokkal jobban fogod érezni magad és habár garanciák nincsenek, de az esélyeid és életminőséged jelentősen javítod. Én -30 környékén állok illetve küzdök 25-30 környékén mikor hogy, még egy tízest kéne de az már nehezebb.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz EmberXY #24267 üzenetére

    Én azért kezdtem el mert a második (2 évente van) céges orvosi alkalmasságin mondták, hogy magas a vérnyomásom. 150/100 vagy ilyesmi volt. Sosem volt tudtommal magas vérnyomásom szóval nem tudom ez csak véletlen volt-e, de másodszor ugyanaz, és akkor is elmondta a doktor néni, hogy így meg úgy kéne fogyni akkor kicsit megszégyelltem magam és elkezdtem. Le is ment a vérnyomásom, nem szoktam mérni de azóta volt párszor és normális.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    Mivel az ősszel megfenyegettek a kéményseprők lecseréltettem a gázas vízmelegítőm villanybojlerre és befalazták a kémény nyílását a fürdőben (társasházi lakás, csak ott volt használva). A cég adott egy papírt amit a "kéményseprőkhöz kell leadjak" (nyilatkozat megrendelő). Jól értem, hogy ezzel megrendelem, hogy kijöjjenek és megszakértsék jó pénzért ezt a munkát? Érdemes valamiről tudjak, hogy ne érjen meglepetés? Az árképzésük kicsit érthetetlen, nem tudom hány méter a kéményem, társasház, talán közös kémény is, fene tudja. Ez mennyi szokott lenni, kifizetem a 4 emeletet vagy csak a befalazást tekintik meg, van valakinek tapasztalata vagy rálátása? Illetve ezután elhajthatom őket a fenébe vagy ugyanúgy itt kell legyek mindig, ha a rendszeres ellenőrzésre jönnek (hátha orvul kibontottam és megint használom)?

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Ispy #24366 üzenetére

    Náluk kötöttem én is ilyet mosógépre. Lejárt nem kellett igénybe venni. El kell olvasni alaposan a szerződést, nem teljes körű ha jól emlékszem voltak feltételek, de felületes olvasásra lefed mindenféle meghibásodásokat. Én úgy voltam vele, hogy kifizettem érte az extra 10-est (100 körül volt a gép). Érdemes elkérni a pontos feltételeket és átolvasni hogy az ember tudja eldönteni megéri vagy sem.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

Új hozzászólás Aktív témák