Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #65675776

    törölt tag

    válasz Eastman #16442 üzenetére

    Nem csoda, hogy nem találtam. Az az egy hónap inkább négy és fél.

    Egyébként nincs ott semmi túlbonyolítva. A biztonság az első. A töltőkezelő pedig láthatóan újonc, kiképzés alatt áll (minden mozdulata előtt keresi a jóváhagyó tekinteteket). És nem arról van szó, hogy mindenki csak egy valmaihez ért, hanem mindenkinek meghatározott feladata van. Ha csak azzal az eggyel kell törődnie, akkor azt hatékonyabban fogja végezni. Egyébként harci körülmények között, gyakorlott, összeszokott személyzettel elérhető a Paladin-nal is a 8 RPM. Csak értelme nincs sok. Ha érdemi ellenséggel állsz szemben (azaz várható ellencsapás), akkor eleve nem fogsz leadni 2-3 lövésnél többet egy tüzelőállásból, azzal ugyanis kockáztatod, hogy az ellen bemér és csapást mér rád.

    Ami még látszik a videon: Az első lövés után tüzelőállást váltottak. Minden lövés előtt megvárták a tűzvezető központtól a jóváhagyást. Két lövésnél nem működött a füstelszívó.

    T-72 és automata töltő: szép és jó, de a T-72 pont emiatt sérülékeny. Ugyanis nincs elkülönített tároló terület a lövedékeknek és a hajítótölteteknek. Ergo ha valami komolyan eltalálja a tornyot (nem kell feltétlenül átütni), akkor bizony az fel fog robbanni a teljes lőszerkészlettel együtt. A személyzetnek kb semmiféle túlélési esélye nincs. [link]

    Meg lehet persze oldani normálisan is a dolgot, de az szembemenne az orosz elvekkel, miszerint minél kisebb legyen a torony. [link] Láthatóan a többi hatalom képes rendes, védett tárolóban elhelyezni a lőszereket. Így egy találat esetén csak a puttonyban levő lőszerkészlet robban fel, és a gyengített ajtókat ledobva a nyomás a szabadba távozik, nem a küzdőtérbe. Persze ez egy hk, ahol a lőszer 6-20 kg, míg a Paladinnál használt lövedék 45-60 kg.

    A 2SZ19 esetén is látszik az automata töltő hátránya: csak hullázott pozícióban képes újratölteni a löveget. [link] Itt is látszik, ahogy visszaáll töltési pozícióra. Szóval jó az a 10 RPM, csak éppen eléggé korlátozottan érhető el. Ráadásul a videokon látszik az orosz megoldás másik hátránya, a rézhüvely. Az amerikaiak nem használnak hüvelyt, ez pedig szükségtelenné teszi annak űrítését, csökkenti a logisztikai terhet.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák