Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • forceberg

    veterán

    válasz Racecam #74 üzenetére

    Sok helyen még a felsővezetők sem tudnak helyesen írni. Ez meg ''csak egy fórum''.

    http://www.flickr.com/photos/4ceberg

  • parandroid

    nagyúr

    válasz Racecam #74 üzenetére

    ''Vagy ma már nem számít ''cikinek'', ha valaki nem tud helyesen írni?''

    Néhányszor figyelmeztettem már fórumtársakat a rendszeresen és szisztematikusan helytelen (mind helyesírásilag, mint nyelvhelyességileg), az érthetőség határát még csak nem is súroló hozzászólásaikra. A központozásról és a mondatszerkesztésről még csak nem is beszélve. Volt topik, ahol olyan csúnya, nyomdafestéket nem tűrő flémbe csapott át a beszélgetés emiatt, hogy inkább én töröltettem az egészet egy moderátorral. Sajnos az a tapasztalatom, hogy ha valakit ilyesmire figyelmeztetsz, nem csak ő fog nekedesni, mint egy zsák féltégla, hanem rögtön jelentős tömegek sorakoznak fel mögé, és a legkevesebb amit megkapsz, hogy miért kellett szétoffolni a topikot, illetve hogy miután itt most engemet éppen utálnak nagyon, húzzak el az Élet és Irodalom fórumára, ott biztosan helyesen írnak, ez pedig csak egy számítástechnikai fórum, miért kéne helyesen írni? Na itt a pont. Ilyenkor negyed órát zokogok egy sötét sarokban, aztán valahogy túlteszem magam a dolgon. Pedagógus végzettségem van, általános iskolai tanító vagyok a diplomám szerint, ha a szakmámban dolgoznék, hatéveseket tanítanék írni-olvasni. MIután pontosan tudom, hogy mi történik az iskolákban, nem teszem. Eljutottunk arra a pontra, amikor 6-8 éves kis lurkók ugyanezt a kérdést felteszik a pedagógusnak: miért van szükség arra, hogy helyesen írjanak? Nem az a lényeg, hanem az, hogy megértessék magukat másokkal. Jah, tényleg. És tudod mi a legrosszabb? Egy hatéves ilyet magától nem talál ki. Mit gondolsz hol hallotta? Anyuka-apuka helyesírása biztos gyengébb, mint a nyolcéves kisfiuké, így kitalálta ezt a blőd szöveget szégyenében... Remek. ennyit a mai magyar társadalom igényességéről. Az álatalam most leírt eset jellemző és általános, ezzel együtt természetesen akadnak üdítő kivételek. De hogy mi lesz itt húsz év múlva, abba bele sem merek gondolni.

    Szeretnék ezúton köszönetet mondani a topiknyitónak, hogy leírhattam, ami már régóta kikívánkozott belőlem, de eddig mindenhonnét kinéztek miatta. Valószínűleg én egy loncsos-csapzott-bozontos, égő tekintetű, félbolond csodabogár vagyok, aki vészmadárként károgva csöpögteti el mérgét, amerre jár - talán így is van. Nem kell, hogy szeressetek, csak gondolkodjatok el azon, amit írtam. Amit leírsz, az te vagy. Azok, akik olvassák az írásodat, ez alapján fogják kialakítani rólad a véleményüket. Én is mindenkiről kialakítottam a véleményemet néhány hozzászólás elolvasása után; ez az én magánügyem. Ezek után csináljatok, amit akartok. Demokrácia van.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Új hozzászólás Aktív témák