Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Arpee-03

    csendes tag

    válasz PeliScan #30 üzenetére

    A génjeink kb ugyanazok mint ami pár milliárd éve az ősóceánban létrejött önreprodukáló makromolekula. Az önző gén c. könyvről nekem is dereng valami biosz óráról.

    Ha az orvosok/génkutatók nem találnak megoldást az emberiség génállományának romlására -- génsebészettel valahogy -- akkor ez lesz az emberiség vége. Etikátlannak tartják hogy egy nyomorék (gének által nyomorék) házaspárnak megtiltani v. akár csak javasolni hogy ne legyen gyerekük.
    Pedig annak a gyereknek talán több rossz lesz az életében mint jó.

    Én csak ÉN vagyok!

  • kymco

    veterán

    válasz PeliScan #30 üzenetére

    Szerintem nem is olyan nehéz kérdés, hogy legyenek-e közöttünk fogyatékosok. Az emberek mai társadalom szemlélete sokszor önző, de a társadalmat egy organizmusként kezelve kiderül, hogy ez hosszútávon életképtelenné teszi a rendszert.
    Példa: Organizmus az emberi test, ha a szem teljesítménye romli, akkor a test esélye a normális életre úgy tud megnőni, hogy a többi érzékszerv finomodik. Jobban hallanak, tapintanak, érzékenyebb a szaglásuk a vak embereknek.
    A társadalomban is van helye a fogyatékosoknak, hogy az ''egészségesek'' betölthessék szerepüket. Többször voltam együtt fogyatékosokkal, és nagyon sokat gazdagodtam, sok mindenre megtanított a velük való kapocsolat.

    www.refujvaros.hu

  • Ye_Nő

    tag

    válasz PeliScan #30 üzenetére

    Ismereteim szerint a legkisebb gyermek, akit ''inkubátorba tettek'', 780 g-mal született (1999-es adat). 2001-ben teljesen egészséges volt; igaz, hogy a testi fejlődésben nem érte el kortársai átlagparamétereit, de az értelmi fejlődését ez nem befolyásolta!!
    //OFF
    Egyébként én pont 2 kg X dekával születtem, riogatták is a szüleimet, hogy milyen jó kis sorvadt baba, jó, ha megér vagy 2 napot, aztán eltelt közben 25 év, és semmi gondom. Ja, és én nem voltam inkubátorban.
    //OFF

    ''Ha viszont megmentjük a koraszülött gyermekeket, és gyámolítjuk a betegeket, és vigyázunk a fogyatékosokra, egyenlő esélyeket biztosítunk a butábbaknak is'' ??? Ezt nem igazán értem. Szerintem meg kell adni az esélyt mindenkinek!




    ''Hát - így.'' (Sík Endre Miklós) | ''A gazdasági fejlődés megköveteli Európa nemzeti határainak lebontását.” Lev Davidovics Trockij szovjet forradalmár | MS Windows is not the answer. MS Windows is the question. And the answer is: NO!!!

Új hozzászólás Aktív témák