Aktív témák

  • Wwitch

    újonc

    Az első virág, az első szerelem

    Ha lefordítva megszárítasz egy virágot, elteheted emlékbe néhány évre. Sajnos, csak néhány évre, mert a poratkák megeszik.
    Én ma dobtam ki az első virágot, amit az első szerelmemtől spontán, szívből, szeretettel kaptam. Muszáj volt, elfogyott szegény virág.. :F

    Valahogy így esett:

    '96. Tavasz vége, meleg. Talán május lehetett. Nagy izgalomban voltam egész nap, mert akkori szerelmemmel eltöltendő első programunkra vártam: suli után (ő 7-es, én 8-os voltam) átjön hozzánk, megnézi, hol lakom. Rettenetes pirulások és szívdobogások között találkoztunk az utolsó óra után.
    Elindultunk. Ám az első néhány méter után azt mondta: - Várj csak, máris jövök! - én lelassítva, egy lányzóval csevegve vártam, hogy visszajöjjön. Nem telt bele három perc, jött is, kezében egy bokorról rövid szárral leszakított aprófejű piros rózsával. Abban a pillanatban úgy éreztem, a felhők között úszom. Hogy kizárt, hogy legyen a világon ennél nagyobb boldogság. Majd szét vetett az életöröm, a szerelem, érzelmek tengere feszített belülről. :)) Elmosolyodtam, és azt mondtam, "Köszönöm!". Legszívesebben a nyakába ugrottam volna, ölelve-csókolva szeretgettem volna, megpróbálva átadni azt a lángoló, sugárzó rajongást, amit akkor éreztem iránta. De nem tettem. Tapasztalatlanságom, bátortalanságom visszatartott.
    Csodás délutánt töltöttünk együtt. A buszon hazafelé megfogtuk egymás kezét, amitől annyira zavarba jöttünk, hogy egész úton nem mertünk egymáshoz szólni. :)
    Emlékszem, nem tudtam betelni az illatával, és azzal, ahogyan egymás szemébe néztünk.
    Fantasztikus volt! Felejthetetlen.

    Érdekes, mennyit változunk az évek alatt, ahogyan a környezetünk is.

    De történjék bármi, emlékeimhez mindig hű maradok.

    Átölel az élet. :)

Aktív témák