Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ürgülfütty

    tag

    Aki egy állatot megkínoz, az simán megtenné emberrel is. Az ilyen embernek olyan sötét a lelke, mint az éjszaka. Én azt a pasit, aki a legutóbb ''megoperálta'' vemhes kutyáját a farkánál fogva odakötném a kocsimhoz és autókáznék vele egyet. Megnézném ő hogyan bírja a gyűrődést...Sajnos - akárcsak egy korábbi hozzászólásban olvastam - nekem is 2 macskámat mérgezték meg, és az egyik még hazjött meghalni. Ráadásul még kóbor állatnak sem nézhették, mert nyakörve volt. Utána kitettem pár cédulát a környékbeli oszlopokra, néhány kedves szóval firtatva azt, hogy mérgező édesanyja valszeg a legősibb foglalkozást űzi.

    Egyébként akkor háborodtam fel igazán, amikor valamelyik kereskedelmi TV-n bemutatták, hogy Dél-Afrikában a pénzes turisták, hogyan vadásznak. A ''konzerv vadászatnak'' az a lényege, hogy egy ketrecből kihajtják a benyugtatózott vadat, majd a ''vadász'' fogja magát és szépen agyonlövi. A pasi a riportban még büszke is volt magára...Én az egyenlő esélyek híve vagyok, ezért azt vallom, hogy ha vadászni akarsz, fogj egy kést vagy egy dárdát és ejtsd el a vadat, ha tudod. Az, hogy valaki távcsöves puskával egy biztonságos lesből szétlövi egy állat fejét nem vadászat, hanem mészárlás.:(((

  • Ürgülfütty

    tag

    Egyébként múltkor azon háborodtam fel, hogy amikor egy szörföst halálosan megsebesített egy cápa, hajtóvadászatot rendeztek...és legyilkoltak minden útjukbe kerülő cápát. Kérdem én, minek? A cápa - ellentétben az emberrel - nem élvezetből gyilkol, hanem a táplálékszerzés céljából. Ha vki tudja, hogy a környéken cápák vannak, akkor mi a f***nak szörföl ott? Egy éveb van kb. 5 cápatámadás, viszont az ember ezerszám gyilkolja ezeket a fantasztikus állatokat.

Új hozzászólás Aktív témák