Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mzx

    senior tag

    Évek ota Avast Home Edition -t (a totál ingyenes verziot) hasznalom windowsomhoz. 12, vagy 14 havonta ugyebár meg kell újítani a regisztraciot és eddig sikeresen megtettem minden évben.
    Júl 1-én járt le legutobb.
    Az avast honlapján júl 2-án hiába választottam a reg.megújítását és irtam be az erre valo szokasos email cimemet, azt jelezte ki angolul válaszmail, h nincs ez a mail cim az adatbázisukban, és ezen mail cimre javasolt egy vadi új regisztraciot készitenem az Avast erre vonatkozo al-oldalán. Megtettem még aznap júl 2-án.
    Aznap és azota jellemzo, hogy semmiféle üres mező nem jelenik az Avast névjegyén belüli reg.kulcsra kattintva, így hiába kaptam mail-ben az új reg.kulcsomat, nincs hova beírnom.

    Mit tegyek?

    Előre is koszi a segitséget.

    Mzx

    [ Szerkesztve ]

  • mzx

    senior tag

    válasz icons #1326 üzenetére

    Nekem jó tapasztalatom van egy népszerű magyar fejlesztésről, amely vinyótisztítást végez, jobb, mint pl. a winXP beépített tisztítója, és a feleslegessé vált REGISTRY -KET IS kipucolja.:
    ccleaner
    (két C-vel)

  • mzx

    senior tag

    Sziasztok!

    SÜRGŐS.
    Frissítettem az Avast programverziómat, kérte, indítsam újra a gépem, innentől kezdve végtelen ciklusba került: elindult a windows XP betöltődés, majd kikapcsolt a gép, és reboot- olni próbált újra. Linuxot is használok, arról írok. De szükségem van XP -re is. Ha XP-t csak offline tudom használni, végső soron meg lennék avval is, de valami normális antivir akkor is kell, az Avast eddig jól szuperált nálam. (Bár persze ha bármilyen, működő antivir feltelepül -remélem az avast, újra-, akkor meg épp úgy lehet online is, mint offline használni.)

    Tudjátok, tele van évek alatt történt beállitásokkal, telepítésekkel a windows,
    nem szeretném elveszteni azokat. Az egy dolog, hogy a file-jaimat tudom használni tovabbra is linuxból, archiválni is, de kellene az XP-m, az eddigi beállitásaimmal.

    A probl. oka valszeg megint az (más XP rendszerprogram kapcsán is kiderult ez), hogy SP1 -es XP-m van telepitve. (Régi, 1999-es Pentium 3-as, 500MHz-s gépem van, próbáltam már anno telepiteni SP2 -es XP-t, de behalt tőle, nem bírja.)
    Számos alkalmazás, főleg egyes rendszeralkalmazások újabb verzioi minimum SP2 -es XP-t követelnek, csak hát ilyen gagyin vannak megalkotva, hogy beakasztják az egész rendszert, ha csak SP1 -es az XP, ahelyett, hogy hibajelzéssel meghagynák a régi verziót, vagy legalábbis működőképessé hagynák... :S Pár éve meghalt az egész XP-m , hasonlo eset miatt.

    Van valami rendszervisszaállitási pont megoldás, vagy mittomén' mi...? Nem értek hozzá annyira. Bár mivel el se indul XP-m (lásd fenti soraim), visszaállitási pont is igen bajos lenne... vagy linuxból meg tudom tenni?

    Avagy linuxból töröljem az Avast mappát?? Az nem szabályos uninstall... Ha meg nincs szabályos uninstall, arra sincs reményem, hogy rendesen mukodo masik antivirt tegyek fel XP-mnek, mivel összeakadhat a nem uninstallált Avast -ommal.

    Mindenesetre jo lenne az Avast számomora, továbbra is.

    Milyen megoldás javasoltok?

    [ Szerkesztve ]

  • mzx

    senior tag

    válasz bivalyolo #1794 üzenetére

    Köszi a segítséget, azóta megoldódott, hál' isten. :)

    (A legutolsó helyes konfiguráció menüpont (F8) meghozta a sikert. Lehet, hogy csökkentett módból is meg lehetett volna oldani, nem tudom.)

    [ Szerkesztve ]

  • mzx

    senior tag

    válasz erikke17 #1798 üzenetére

    Kaptam valahol jó tippet, amikor problémám volt a dologgal: csökkentett mód helyett:
    "legutolsó működő konfiguráció"-t indítottam, és szépen elindult XP, és az a móka, hogy ráadásul nem pusztán a legutolsó helyes állapot indult el ettől, hanem az Avastnak a frissített verziója, tökéletesen működve, amire akartam eredetileg
    (amitől kialakult a végtelen ciklus - azaz nem induló XP eleinte).
    Pláne lesek, hogy Avast5 -ről Avast6-ra update-lt, mindeközben pedig még mindig SP1 fut XP-n (de, mondom, netre szinte nem is használom már azt, hanem linuxot).

    Hát igen, az egyik bajom nekem is az volt az Avasttal (meg más egyéb rendszeralkalmazással is!), hogy miért nem köp ki legalább egy nyulfarknyi figyelmeztetést, hogy "bocs, öcsi, kevés az SP1, vagy rakj fel újabbat, vidd a MÉH-be a géped egy huszaséé' " (értsd: 20FT-ért ;) )
    Ehelyett befagyasztotta az egész rendszert, mint USA, a Gadhafi betéteket (ja, annak egy milliomod részét :B)

Új hozzászólás Aktív témák