Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Side_

    aktív tag

    válasz rhonin #587 üzenetére

    A JBL sztem sokkal jobb, mint a solid és a dld.
    Egyébként azt hiszem mindkét felállásból nem kevés autó épült eddig - beszélj a boltosokkal, hogy hozzanak össze valakivel, akinek ilyet építettek, és hallgasd meg. Vagy akár falban is emgteheted ezt, csak úgy azért kicsit más lesz.

    A rendszert nem feltétlen úgy építeném föl, ahogy te írtad.

    Ajánlat:
    JBL GTO 75.4 erősítő
    JBL GTO 6507C szett (vagy a régebbi, ha még van...az olcsóbb kb 10-el - bár az új lehet jobb.)
    JBL GTO 1202D láda, igény szerint (PRÓBA ALAPJÁN!!) zárt v reflex ládában (így nyersz kb 10e ft-ot) - és a pandpass egyébként is ritkán olyan, amilyennek elnnie kéne - mégja JBL is a dolog. Meg rendkívül autófüggő is (sedan/kombi/ilyen-olyan...). Meg zenei stílusoktól is függ - de legesleginkább egyéni ízléstől!
    kondi elsőre nemkell (meg lehet későb se), mert akkor mégtöbb pénz marad egy mégjobb fejegységre - egyébkéntis a jó akksi fontosabb
    És mivel így nyertél legalább egy 20ast, máris futja minimum egy sony RA550-re, de a 7750 mégjobb lenne. Vagy esetleg gt700. Vagy ha a legelső is túl sok - akkor egy alpine. (Bár sztem megéri a jobb fejegység.) persze ittis érvényesül a kinek mi tetszik dolog - és ittsem a külső kinézetre gondolok, hanem a hangra.
    Kábelekből mondjuk cordial hsz.kábel és rca, meg valamilyen táp. RF, vagy ha drága, akkor valami, ami elég - de azért nem rossz.


    [Szerkesztve]

    ''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

  • BaLee

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz rhonin #587 üzenetére

    Nekem majdnem ugyanez a rendszer üzemel a kocsimban.
    A fejegység mondjuk más (Kenwood KDC-W4034) de az erősítő az stimmel és nagyon jó választás rosszat még nem hallottam róla. Az első szett nekem még a régebbi 16.5 centis amit talán még most is lehet kapni 19k körül akcióban és meglepne ha az új szet megérne 50%-al több pénzt.
    A ládánál csak ismételni tudom az előttem szólót a Bandpass helyett én ehhez az erősítőhöz inkább zárt ládát ajánlanék egy JBL GTO 1202D hangszóróval. Az erősítőt hidba kötve már több is mint ami kell (felénél magasabbra még nem nagyon tekertem a hangerőt a kocsiban mivel még szükségem van a dobhártyámra) reflex láda pont emiatt szintén nem ajánlott mivel nem is szól olyan szépen mint a zárt meg ugye pont akkor szokták inkább azt választani ha kevés a teljesítmény mivel az gyengébb erősítőn is nagyobbat szól.

    Nekem nagyon tetszik ez az összeállítás bár viszonyítási alapom nincsen nagyon. Egy gondom van, hogy van egy kis generátorzaj járó motornál azzal jó lenne valamit kezdeni. :(

Új hozzászólás Aktív témák