Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Side_

    aktív tag

    válasz Totyi #561 üzenetére

    A csöveknek általában nem jó a hangjuk. Ilyet mág nem hallottam, de valszeg erre is igaz, hogy ugyanaz a hangszóró egy zárt ládában sokkal jobb lenne.
    Meg sok helyet is foglalnak, főleg mivel nem ehlytakarékos a kialakításuk.
    Egy sima láda okosabb megoldás - és jobb is általában - minőségre is, de akár hangnyomásra is.
    (Itt is érvényes a próbálgatós-móka.)

    Papír v gumi membrán? :U Passz...általában nem az anyag a lényeg, nem lehet azt mondani hogy ez jobb v az jobb. Van amiből ez, van amiből az.
    De nem a peremre gondoltál??! Mert maga a membrán általában papír alapúból készül, abból is lehet a legjobb sztem - természetesen ez sem törvényszerű...főleg, hogy mostanság bejöttek különböző technológiák - úgy, mint karbonszövésű, meg ilyen-olyan mittomén...
    De alapvetően papírmembrán, gumiperem. Egyszerre fontos a merevség, és a rugalmasság. Jó, ha egyszerre mozdul meg az egész membránfelület, és nem először a széle, aztán a közepe, és jó, hogyha ezt azonnal tudja, és nem késik. Ugyanez megállásra is érvényes. Az legalább olyan fontos.

    [Szerkesztve]

    ''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

  • pweisz

    senior tag

    válasz Totyi #561 üzenetére

    ez atól függ mire?
    A gumi peremű membrűnosok, általában vastag szélüek, sőt mostanában már láttam olyan hogy majd a membrán fele a gumi:))) na azok nehezen hajthatók, erőmű erősítő kell hozájuk, viszont sokkal kisebb doboz kell nekik mint egy normál hangszorónak, a papír peremesek általában szerintem nagyobb dobozt igényelnek, és könnyebben hajthatók. De hangzásbeli különbségek is vannak, de azt nem értem hogy egy autó subnál mér lehet jó a papír peremes hangszoró, inkább szélesávú és hangosítás technikában alkalmaznak a mai időkben papír peremest.

Új hozzászólás Aktív témák