Új hozzászólás Aktív témák

  • Gabady

    aktív tag

    válasz kistusik #71210 üzenetére

    HPF settings: ha jol tudom ez az ajtókban lévő hangszóróknak a vágási frekvenciájuk 50-200hz-ig de van mögötte egy :-12 vagy 24<-ez nem tudom mit állit.High pass filter-felül áteresztő szűrő. Igen, a fejegység erősített kimenetét tudod megvágni, hogy mélyet ne kapjon. A 12/24 pedig a vágási meredekség, ami dB/oktávban van megadva.
    Sla <-ezt sem tudom mi Egy plusz erősítés/ hangerő növelés, a különböző források hangerőkülönbségének kiegyenlítésére
    Loudness ezt ha jol tudom, akkor mélyet, közepet vagy magasat emel ki vagy erősít fel. jól tudod, minden frekvencia kap plusz löketet
    SUB W: nor. Rev. Off. itt tudom kikapcsolni a mélynyomót illetve normálisan működtetni vagy Reverse fordított polaritás lenne? Az mire lenne jo? Kikapcs, normál mód és fázis fordítás. Ez annyit jelent hogy fordítva fog mozogni a hangszóró. Bizonyos láda/ hangszóró jobb hangzást ad fordítva mint normál módban.
    SUB W ctr:gondolom control. Itt tudom beállitani mekkora frekvencia menjen ki a mélyre 50-200hz-ig. Itt megjelenik megint a (+-0:-12/24) amit megint nem tudom mi akar lenni. A 0-át tudom tekerni +ba is meg -ba is. És 12 és 24 között váltani. Lényegében ez meg egy LPF. Low pass filter, tehát alul áteresztő szűrő. Itt azt tudod beállítani, hogy meddig mehet fel a mélyláda. Itt szintén azt hogy hány dB/oktáv legyen a vágás.
    Bass boost. Ez egyértelmű

    Sub:3 tekerő van rajta

    1: 70-170hz ez egyértelmű.
    2: phase. Ez fingom nincs mit állit mert nem hallok semmi változást tekergetés közbenKorábban beszélt fázisfordítás Arra mondjuk azért figyelj, hogy csak egyik vagy másik végállásban legyen :D
    3: gain. Ez meg a power. Ez pedig egy plusz erősítés arra az esetre, ha a fejegység RCA kimenete nem lenne elegendő.

    [ Szerkesztve ]

    *** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

Új hozzászólás Aktív témák