Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #92251648

    törölt tag

    válasz Mathiask #9919 üzenetére

    "... ha megnézzük a hosszú hifizés után révbe értek rendszereit és összevetjük őket, akkor biztos vagyok benne, hogy nagyon sok különböző hangot fogunk látni."

    Nyilván sokféle végső megoldás létezik, de amikkel én eddig találkoztam, azok között van egy erős hasonlóság. Mégpedig hogy egyikben sincsenek woodoo, széttuningolt varázslások és viszonylag egyszerű, könnyen átlátható a rendszerek felépítése, kezelése.

  • #03969024

    törölt tag

    válasz Mathiask #9919 üzenetére

    Hú, erről már többször volt szó!!! Hogy a bánatban ne lenne végső hang??? Az, amikor nem tudod eldönteni, hogy a zenekar, énekes, akármi, ott van a szobádban, vagy "konzervet" hallgatsz. Nyilván, ez a "végső" hang elérhetetlen, de lehetőség szerint törekedni kellene rá! Számtalanszor leírtam már, hogy szerintem (zenei) reprodukálásban nincs olyan, hogy ízlés!!! Igenis, a lehető legjobban hasonlítson az eredetire! Elektronikus zenén persze nehéz, milyen is az eredeti, de az akusztikus zene már jó támpont. Volt itt valaki, akit zavart, ha a felvételről hallotta az énekes levegővételét, a gitárhúrokon csúszó ujjak hangját, stb. Ha ezek ott vannak a felvételen, akkor bizony hallani is kell! Az, hogy megfelelő rendszer esetén egyre többször találkozunk azzal, hogy némely felvétel bizony csapnivaló, ez benne van a pakliban.
    Párhuzamként hoznám a fotó, vagy videotechnikát. Ott is az eredeti szerint ítéljük meg a minőséget, s úgy vélem, ott nincs is annyi egyéni ízlés...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák