Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mathiask

    senior tag

    válasz btraven #9724 üzenetére

    Ha jól veszem ki a szavaidból az konkrétan a kérdésed, hogyan tudod használni "ezt az információt"(miszerint az érzékelésünkre a fizikai ingereken kívül más is hat) a gyakorlatban.
    Én erre nem tudom a választ. Mindenki úgy használhatja ezt az infot, ahogy tudja. Én csak azt tudom elmondani, hogy én hogyan használom. Valaki más meg másképp.

    Én példának okáért úgy is használom "ezt az információt", hogy kevésbé veszem készpénznek az olvasott tapasztalatokat. Sokan írnak nagyon határozott állításokat, elég csak átnézni néhány szomszédos topicba, ahol vérre menő viták alakulnak ki, hogy X termék az egyik szerint így szól, a másik szerint meg pont ellentétesen. Még az is előfordulhat egy lehetséges okként, hogy azért van ez, mert különböző hatások érték őket. Még az is lehet, hogy ha én belehallgatok abba amin vitáznak, akkor megint másként ítélem meg a hangot. Szóval néha a saját tapasztalatot se kell komolyan venni, vagy legalábbis elfogadni, hogy nem feltétlenül csak az "igazság"-ot(fizikai hatást) érzékeljük. Így sokkal toleránsabbak tudunk lenni mások véleménye iránt. Például ott van az az előerősítő 11-ért, meg a user véleménye. Lehet úgy van ahogy írja lehet nem. Ki tudja hogy alakult ki benne ez a vélemény. Ha szimpatikus a cucc, akkor megveszem és nekem is lesz egy véleményem, de nem fogom teleírni a netet, hogy hazudott a user, ha véletlenül nekem más jön le a cuccról.

    Aztán úgy is használom ezt az információt, hogy hagyok jó sok időt magamnak, ha valamit mindenképp meg kell ítélni. Az az elméletem, hogy minél többször, többféle körülmény között hallok valamit, annál több információból alakul ki egy vélemény és akkor ezek az előítéletek, pszichikai hatások súlya is kisebb lesz talán, mert van mellette sok más inger is. De igazából szerintem nem kell kizárni feltétlenül ezeket, mert mindegy miért érzékelem jónak. A lényeg, hogy jó.

    De sok másképp is lehet használni "ezt az információt".

Új hozzászólás Aktív témák