Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #92251648

    törölt tag

    válasz Dißnäëß #9508 üzenetére

    "De ha ennyire nem tudjuk, melyik hangszóró hogyan zenél, mi alapján vesszük a méregdrágákat ? Vagy mi alapján szúrjuk le az olcsókat ?"

    Válassz az alábbi opciók közül!

    1. "Azt mondják róla..."
    2. Kiolvasunk valamit a gyári görbékből.
    3. Hallottunk a konkrét hangszórókból épített valamilyen hangdobozt valahol.
    4. Használtuk már a konkrét hangszórókat másik projectjében.

    Az első kettőt nem javaslom.

    "Az Accuton száraz...?"

    Általában valóban az, bár én inkább súlytalannak mondanám, ami persze lehet előny és hátrány is hallgatótól, zenétől függően. Kb tucatnyi DIY dobozban hallottam, én is építettem belőle 3 párat és tényleg volt egy jellegzetes, furcsán könnyed hangzása a közép- és magassugárzónak. De (!) a közelmúltban fél napig volt szerencsém egy helyiségben lenni az Accuton motorokkal szerelt Marten Mingus 3 utas dobozzal (12 MFt/pár), mértem és hallgattam is. Na itt valami komoly furmányt vetettek be az alkotók, mert sem súlytalannak, sem száraznak nem éreztem a produkciót, sőt az egyik legjobb hang volt, amit gyári doboztól valaha hallottam. Na most akkor mondhatjuk-e az Accutonra, hogy száraz?

  • ozzy711

    őstag

    válasz Dißnäëß #9508 üzenetére

    Azonnal más hangja lesz bárminek, ha egy ellenállás más a jelútban. Vagy kondi, stb. Láttuk, Dyscus is miket használt, okkal voltak azok ott olyanok.

    Ez szerintem is így van, de ezt hogyan lehetne bármilyen méréssel igazolni? ( szerintem ugyanúgy sehogy, mint a kábelek közötti különbséget ).

    Nehéz szerintem általánosságban megmondani, hogy szól egy hangszóró, vagy milyen hangja van. De egy elsô próbálkozásnak a mérés nem rossz alap.

    Valóban nem rossz alap, de az igazi hangja csak dobozban, korrekt váltóval értelmezhető igazán szerintem.
    Pl. a Focal audiom hangsugárzóm "szabadtéri mérésnél ( gondolom rózsazajjal )" összevissza frekvenciamenet mutat az adatlapján", a hangsugárzómban pedig "édesdeden, lágyan muzsikál"

    De ha ennyire nem tudjuk, melyik hangszóró hogyan zenél, mi alapján vesszük a méregdrágákat ? Vagy mi alapján szúrjuk le az olcsókat ? Mert mérve jók/szarok ? :U Vagy mert valakik, a létezô legkülönfélébb erôsítôvel, dobozban, füllel és szobaakusztika közepette azt nyilatkozzák, hogy "fasza" ? :U

    Lásd előző választ. + Fapaci válaszát ;]
    Egyébként a diy erről szól, lehet, hogy te vagy az első fecske adott hangszóró típusnál. Vagy bejön vagy nem. Ha nem, azt is bele kell kalkulálni.

    Hozzuk be a sztoriba azokat is, akik szerint erôsítôk között - minden más egyebet ugyanúgy hagyva - alig, vagy szinte gyakran NEM hallható különbség.

    Igen, de pl. egy már véglegesnek tűnő erősítő hangját ár nem lehet olyan drasztikusan megváltoztatni, mint egy hangsugárzóét. ( szerintem és diy-ról beszélek ).

    Hát mindezek így együtt már marha ingoványossá teszik a talajt, nem igaz ? Ennyi erôvel be is zárhatnánk a topic-ot, baráti köröket, elég hallgatózni, a többi agyalás és kattogás mindezen tök felesleges akkor. :U

    Nem, semmiképpen nem zárhatjuk be, ezek az agyalások, kattogások visznek előre minket!

Új hozzászólás Aktív témák