Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fehér_ember

    addikt

    válasz python1 #3202 üzenetére

    Az a szörnyű, hogy a te ötvenkilós végfokod is egy gyerekjáték pl. a legutóbbi hifishow-n hallott rohadt jó cucchoz képest: [link] ; úgyhogy ne legyél csak annyira elégedett ;] ;)
    Gondolom a nettó 92000 euró az darabár; (bár annyira nyóc) :D

    [ Szerkesztve ]

  • #10726912

    törölt tag

    válasz python1 #3202 üzenetére

    Az előzőre reagálva: irtad, hogy 45% erősitő. Nos: a kedves teret, ami van, a részletességet, a pontosságot, úgy vágná haza egyetlen ál WBT rca csatlakozó csuklóból, hogy a 45 % a félszázalékot lenullázná.
    Másik dolog:
    Azt értem, hogy nem hátrány a brutális túlméretezés, de nem hiszem, hogy ez az oka, hogy a Bodor jól zenél, jó térrel, élethűséggel, részletességgel. A Krell is erősen túl van méretezve és van sok izomerősitő. Mégsem azokat választottad. A Bodor valószinűleg kapcsolásával, alkatrészeivel, azok minőségével zenélte le a krelleket (gondolom volt neked). A hatalmas puffer tartalék nem biztositja adinamizmus és a részletesség, tisztaság egyvelegét, az csak segiti. DE! Nem tapasztalok olyat a rendszeremben (ami jóval kisebb értékű a tiednél, árban is, nem csak wattokban), hogy a magashangok torzulnának, hogy a mély ne csapna oda, ha kell, nem érzek kifutást a rendszeremben, nem tapasztalok olyan dolgokat, amiket irt a Bodorkodó, akitnek beszámolóját idemásoltad. Nekem 2-szer 70 watts a végfok teljesitménye, s nem fogy el, nem torzul, az érzéketlennek mondható Cantonomat is meghajtja, s ahogy rakom rendbe a rendszert (pl nincs benne ál wbt dugó :((( ), úgy lehet mindig feljebb menni a hangerővel anélkül, hogy össze esne a rendszer, vagy bántó lenne. Az a Bodor úgy van megépitve, hogy az az épités 100 wattos kimenővel is ugyan ilyen csodásan szólna szobai normál használat mellett(azaz beszédhangerő másfélszeresénél), ekkor is bőven maradna tartalék a nagy kiugrásokra mind magastartománynál, mind mélytartományban. Nem azért szól jól a rendszered, mert hegeszteni lehet a tápról, hanem a többi miatt. Találtál egy igazán jó megépitésű erősitőt, s ez az igazi előnye, nem az 50 kiló. Félreértés ne essék, nem sorolom a végfokod az enyémmel egy osztályba, valószinűleg, az enyém gyönge harmat ahhoz képest (hogy mennyivel lenne gyengébb a hangja, nem tudom, fikciónak nem sok értelme van).

  • #71562240

    törölt tag

    válasz python1 #3202 üzenetére

    A hifisták többsége kénytelen az ár-érték arányt nézni elsősorban. Pártíz négyzetméteres szoba betöltéséhez "elegendő" méretű táptrafó és tápkondenzátor sokkal olcsóbb, egyúttal kevesebb anyagon kell átmennie az áramnak, ami jót tesz a hangminőségnek - a sok kapacitást persze szétosztjuk több kondiba, és akkor nem fojtja le annyira az áramot, mintha egy nagy lenne, de akkor is drága.
    Volt nekem 25W-os DIY erősítőm "átlagos" táptrafóval, csatornánként mindössze 4700uF tápkondival, és "irdatlan" hangerőn se klipelt, nem keményedett fel, nem változott meg a hangkaraktere, kedvesen, egyúttal nyitottan, dinamikásan szólt igen nagy hangerőig. A kollégium 200 négyzetméteres auláját is úgy beterítette, hogy ihaj, ugyanolyan karakterrel, mint a kis lakószobában. Volt nekem ötször akkora táptrafóval, tízszer akkora tápkondival ellátott 80W-osom is, az előbb kezdett klipelni (és egyébként is csúnyábban szólt). Itt is az optimumgörbére apellálnék, gondolnám, hogy a használat kívánalmai szerinti optimális mennyiségeket érdemesebb megtalálni, mint költséget nem kímélve felültervezni, már csak azért is, mert a felültervezett táp nem csak segíti a hangot, hanem gátolja is a rengeteg anyag révén, amin át kell mennie az áramnak - és a kiugróan erős elektromágneses és még ki tudja milyen mezők révén, amiket ezek gerjesztenek. Szerintem általában jobb az "optimálisan elegendő" tápegység, mint a veszettül felültervezett.
    És nem volt még szükségem száz és száz wattokra. Adott árkategórián belül kis és "nagy" hangerőn (hangnyomáson) is jobban - de legalábbis szebben, hangszerszerűbben - szólónak szoktam hallani a 25-50W-os erősítőket, mint az afölöttieket. Ez az adott árkategória persze maximum a középkategória, amivel azt akarom mondani, hogy akinek sok elköltendő pénze van, annak persze érdemes lehet böhöm tápegységbe is fektetni, de csak annak, akinek sok elköltendő pénze van, és a böhöm tápegységnek nem csak pozitív hatásai vannak - lásd rengeteg anyag és erős mezők az áram útjában.
    A fenti okokból sose használtam tápszűrőket, mindig több kárt okozónak hallottam őket, mint amennyi hasznúnak - megint más egy szinuszjelgenerátor, helyedben azt használnék az erősítő lágyindítója helyett - 300-400ezer forintért már egészen korrektet lehet kapni.
    A hangdobozkérdést a helyedben már rég elektro- vagy magnetosztatikus planárral oldottam volna meg - mármint hibriddel.
    Annak a pénznek, amit a sok felültervezett erősítődbe fektetsz, én egy részét egy, "arányosra" tervezett erősítőbe fektetném, a maradék pénzt pedig más hangminőségi dolgokba és hanglemezekbe, hangfelvételekbe. Tanácsaimat persze én a panel kilencedik emeletéről mondom - más élethelyzet (említettem már, hogy rémülten figyelgetem az évek alatt, hogy mikbe fektetsz irdatlan pénzeket, évente egyet-egyet fordulva a damaszkuszi úton új és új koncepciókkal).

    Szerk.: Megjegyzendő, a lemezjátszóm kis motorkáját hajtó külső tápegységben 50VA trafó van. Csak a kis motorocska meghajtására, hehe. (Könnyű MDF lemeztányér, tényleg kicsi az a motor.)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák