Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kukulec

    őstag

    válasz denesdr #14917 üzenetére

    nem akarom újrakezdeni, de nem az inget veszem magamra, hanem van valamilyen speciális ciklus itten... szóval amikor végre nyugodtak a kedélyek, akkor valaki beszáll a teli liftbe és sunyiban egy dögleteset szellent. ez az ami már baromi unalmas. pont azért nem vagyok a másik topikban, hogy ne kelljen ezt az attitűdöt tapasztalnom. de már megbékéltem. ránéztem az ukrán hírekre és elszégyelltem magam, hogy ez a problémám.
    #14919liszi70 : szerintem tigris is már jelezte, hogy megtréfálta a rendszer.
    #14920Ribi : ugorjunk, Katie Melua, ha nem is személyesen, de megnyugtatott, meg érzékelem a békésebb tónust.
    #14936Dißnäëß : "A digiben még az a szép, hogy már elértük a maxot. Van PCM 768/32 és van DSD1024 is." - ha őszinte vagyok talán egy-két esetben hallottam a 24/96 előnyét 16/44-el szemben egész életemben. nekem 24/96 fölött nincs fülem (már itt is kérdéses), szóval felbontásban számomra már régen elértük a limitet. a probléma az örök vesszőparipám, a tróger igényességű hangmérnök gárda, akik néhány kivételtől eltekintve egészen rongy minőséget mernek kész produktumként kiadni a kezeik közül (és az olyan zeneszerető hülyék mint én, természetesen több száz eurot költenek erre). és akkor térjünk is rá a Qobuzra.
    Qobuz: nem fizettem rá elő, eleve nem kedvelem a felületét és csak vásárlásra használom. az egyik problémám, hogy a kereső motorja valami prehistorikus darab és nem túl precíz. a másik, hogy a megvásárolt daloknál nem választhatom alapértelmezettként a wav-ot, ellenben minden mással, így mondjuk 30 nótánál kénytelen vagyok egyesével átállítani, hogy wav-ot tölthessek le. a tömörített letöltés egy bágos szar, többször megakadt már vagy nem minden nótát töltött le, szóval meg kell szendvedni a sikerért, ami elnézve, hogy 1 szám mibe kerül talán kissé pofátlan dolog. DEEE! komoly választéka van, sok mű több verzióban is megtalálható sokszor nagyobb felbontásban is. szóval a vásárlás egyszeri kellemetlenség, viszont a tény, hogy minden ostoba dalocska elérhető kárpótol. ma később akartam bemenni a munkahelyre, szóval ide-oda kattintottam, felidéződött ifjúságom és hopp, elvertem másfél órát zenehallgatással. valahogy ezt képzelem el hifitársaim esetében is, hogy kb ilyen ellopott pillanatokért érdemes ezt az egészet tolni. jut eszembe, szégyen minden magyar kiadóra, hogy itt kellett megtalálnom jópár magyar számot...
    Rapülők - Rapülök lemez: kedvenc zene, gyér hangminőség. ha nem írják rá, hogy cd, tuti 192 kbit-es mp3-ra gyanakodnék, senki se vegye meg, aki bizonytalan. nekem a mai napig egy romantikus szabadságérzést ad egy olyan korból, amikor még az összes kölyökkel a téren rohangáltunk, kedvesek voltak a szomszédok, sehol nem voltak rohadt politikai plakátok és kb mindennki hitt abban, hogy mi is kisablakba tesszük a muskátlit. valamiért ragaszkodom ezekhez a dalokhoz, az érzéshez még inkább. 2,5/5
    Toto - Africa dal: 24/96-ban vettem meg (162 mb :D ), de mindegy is. itt elvégezték a házi feladatot, van basszus, de nincs túltolva, van ének, de nem kiabál a magas, rendes sztereoszínpaddal rendelkezik. nem hibátlan, de ahhoz képest, hogy 40 éves muzsika, nagyon korrekt. 4/5
    Chris Rea - The Road to Hell Part II dal: ennél nem nagyon hallottam jobbat ebben a műfajban. kiváló a felvétel, no meg a zene is. 5/5 - akár tesztelésre is jó lehet
    Enigma - Return To Innocence/Sadeness/Out From The Deep (Platinum Collection-ről): nyilván a zene tökéletes, de a felvételek erős közepest érdemelnek. a kedvencem az Out from the deep kissé mosottas hatást kelt. lehet, hogy a rossz cd-ről vettem meg a számokat, bár a többi is ilyennek tűnt. 3,5/5
    La Bouche - You Won't Forget Me: érzem ahogy a közösség most kitagad engem, de kellenek a bűnös élvezetek ;] sajnos a hangerő túl van tolva, a basszus kásás és tompa, a cinek vagy tudom is én mi a fene szintén kásás, de lehunyom szemem és látom a suli holdjáróban sétáló csajait, a Nyugatinál szigorúan fehér Energy pólóban sétáló zselés hajú kollégákat, 3-as tuning Golfot és bár nem tartozom ehhez a körhöz, egy pillanatra elgondolkozom, hogy milyen mókás is lenne, ha nem állandóan Metallica/Vivaldit kombót hallgatnék :D 2,5/5 és ebben a nosztalgiafaktor is benne van; tessék kihagyni, elég cimbitől mp3-ban megszerezni.
    Dario G - Sunchyme/Carnaval de Paris/Voices /Sunmachine: klasszikus biztonsági játék, érezhetően az volt a filozófia, hogy csak ne csesszük el fiúk. a zene jobb mint a felvétel, de 3,5/5 így is megvan. a Voices talán picit jobban sikerült, igaz az a Part filmzenéje volt, lehet ott valaki más nyúlt bele.
    Gloria Estefan - Reach (NBC Olympic Version): hangos :((( . elég tiszta felvétel, határozott elképzeléssel. Gloria ki van emelve természetesen, de még nem idegesítően. a háttérben megy egy díszítőmelódia, amiből szívesen hallottam volna többet. 3,5/5
    Pet Shop Boys - Go West/Always on My Mind: kb ez kellene a minimum legyen egy popslágernél. hangos, de elnézem, mert szép a balansz, minden "hangszert" ki lehet venni benne. 4/5 simán
    Savage Garden - I Want You: ugyanaz igaz mint előbb: 4/5
    P.O.D. - Alive: ahogy a póló, a nadrág és a raszta haj is két számmal nagyobb az ízlésesnél, úgy a basszus és a riffek is túl vannak tolva. ének, dob rendben van. 3/5
    Alien Ant Farm - Smooth Criminal: ez is elég hangos, a gitár rommá van torzítva, konkrétan serceg. a basszus elég jól sikerült, az egész határozottan jobb a P.O.D-nál. 3,5/5
    Weezer - Hash Pipe: érdekes egy jószág, mert persze itt is minden torzítva van, de kevésbé mint az előző két ersenyzőnél és ez tisztább hangzást eredményez, ráadásul bár hangus, de nem üvölt. abszolút skálán 3,5/5, rock-nál ez bőven 4/5 vagy picivel jobb.
    Disturbed - The Sound of Silence (Conan-nél): fantasztikus feldolgozás, elfogult vagyok a nótával szemben. kicsit hangos, de alapvetően minden rendben van. mondjuk nem nagyon lehetett mit elrontani, főleg az ének a lényeg ugyi. 4/5
    Baltimora - Tarzan Boy : hangos, kemény a dob, basszus kellemesen ruganyos, ének nem ordít. 3,5/5
    Ez csak a mai termés, van még, de mára elfáradtam (elég keményet edzettem, kicsit túltoltam. úgy látszik ma többen vagyunk így ezzel.)
    #14950Dißnäëß: Minden alapos mérést elhiszek a tesztelőknek, viszont az tuti, hogy még nagyon sok minden nem világos. Pl. valaki elmesélhetné, hogy pontosan milyen paraméter miatt hallottam jobbnak a terét a CXA80-nak halk és közepes hangerőn, mint az i22-nek, ami sokkal jobb mérési eredményeket produkál? ezért van az, hogy simán elhiszem, hogy baromi jó ez az erősítő, de abban kétségeim támadnak, hogy élőben egy jobb AB osztályú erősítő mellett is jobbnak hallanám-e, függetlenül attól, hogy annak mondjuk gyengébb eredményei volnának. nem vagyok abban biztos, hogy minden szükséges paramétert mérünk, vagy hogy tökéletesen értjük, hogy egyik erősítőnél miért hallom jobban, hogy balra 10 óránál a hegedű kettő megindul. (dgyuri, tudom most hülyeséget mondtam, csak a példa kedvéért említettem)
    p.s.: nekem is két óra volt.

    [ Szerkesztve ]

    Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

Új hozzászólás Aktív témák