Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    válasz ozzy711 #12482 üzenetére

    Komolyra fordítva, mert fontos kérdés. Mint utólag kiderült, a gyári állapotúként vásárolt példánynak krónikus hibái és javítottsága(i) voltak már azelőtt, hogy Tigris megvette. Ezt ugye az új és új eladók nem közölték az új és új vevőkkel, akikből aztán az új és új eladók lettek. Emiatt érdekes a dolog, hogy emberek eladnak hibátlanként és gyári állapotúként krónikus hibákkal bíró példányokat.

    Enyém is ilyen volt, eltitkolt hibákkal és javításokkal - szerencsére az enyém stabilnak mutatkozik, mióta megvettem és megjavíttattam.
    De rendszeresen látunk olyat is, hogy (típuspélda) például Hegel tulaj bevitte a boltba-szervizbe az erősítőt, ami javíthatatlannak bizonyult, mert a meghibásodott modul már beszerezhetetlen a gyártótól is. Egy hónap múlva már az új tulajdonos vitte ugyanazzal a hibával ugyanoda megjavíttatni a hibátlanként vásárolt készüléket...

    Nos, Tigris példányáról is utólag derült ki számára, hogy a gyári állapotú hibátlanként vásárolt erősítő végfok része már korábban agyon volt javítva, egyéni módon. Valamivel krónikus baj van benne - azon kívül, hogy persze öregszik, és persze az erősítők "törvényszerűen" elromlanak.

  • #10726912

    törölt tag

    válasz ozzy711 #12482 üzenetére

    Amiket Kammerer elsorolt (egyébként eszem ágában nem állt lecserélni), döntöttem úgy, hogy a TMP audio Classic és Triton hibridjeiben használt végfokra váltok. Ugye ezek a hibridek csöves előfokkal rendelkeznek, s A osztályú Hitachi Mofset fégfokot tartalmaznak. A Magnum dobozában, Magnum trafójával készül az utód. Érdekességképp a kapcsoló is megmarad ugyanúgy, a tápkábel ismarad direktbe kötve, s biztosíték sem lesz az új végfokban ( Tompi sem szereti :)) ), másféle védelem lesz benne, de az jóval kevésbé szól a hangba. Rca csatlakozó lesz, ellenben az előfoknál kikerül az rca dugó és aljzat.

Új hozzászólás Aktív témák