Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz #71562240 #12055 üzenetére

    Szólnia is kell a (hangminőségi) bemelegítéshez

    Én pontosan erre utaltam: A osztálynál nem kell fél napot várnod és zenével járatnod, hamarabb eljön a nirvana. Tudniillik a kimeneti fokozat konfigurációtól függően saját max teljesítményének ~80-90%-át eldisszipálja, tehát mintha egy magas hatásfokú D osztályút hajtanál zenével saját maximumához viszonyítva 80% teljesítményen, csak az A osztály itt még néma, nem történik semmi. Csak fűt. Itt csak a maradék 10+ %-ban zenélsz ténylegesen.

    Tehát A osztályoknál nem fontos zenével járatni őket. Ha meg se nyikkan, akkor is olyan, mintha nonstop dolgoznál vele. Itt a kimeneti eszközök a bejövő jel teljes ciklusában nonstop dolgoznak. Bekapcsolod, iszol egy pohár vizet, vagy lefőzöl egy teát, és hallgatásra kész az eszközöd. Persze lehet itt is túlozni, hogy fél napig melegítünk, de ez szerintem totál overkill, egy Ongaku az első 10 perc után "küldhető izomból", akkora igásló, bármit is mondjanak róla, hogy "úristen, de finom készülék".

    AB már hűvösebb, de itt is dolgoznak a kimeneti csövek bias-tól függően a bejövő jel ciklusának úgy 55%-70%-ában, attól függően, milyen szélesre vette a tervező az átlapoló régiót (ahol tiszta A osztályban szól az első pár Watt-on, attól függően, milyen szélesre vette a tervező ezt a tartományt).

    Amúgy a fél óra egy jó ökölszabály. D osztályok nagyon nem melegednek, azoknak szinte mindegy, fél nap is kéne nekik.. A elég hamar bemelegít a gyúrásra, AB szó-szó.

    bta1: igen, vannak eltérések. Aki például szolídabb hűtőbordára teszi a tranyókat, ott hamarabb üzemmelegek, aki meg hatalmas nagy bordára teszi őket ahhoz képest, ami kellene nekik, túltervez, stb, azt több ideig kellhet melegíteni. De valszeg ezt direkt így is csinálták a tevezőik.

    Én csak úgy általánosságban pontosítottam, hogy A osztálynál szinte a tökmindeggyel ér fel, megy-e zenei jel vagy sem, a melegítés során. Ott már az első másodperctől kemény munka van a kimeneti eszközön, míg el nem vesszük tőle a hálózati tápot. Apró pontosítás, igazából ha kammerer azt mondja, félóra, teljesen oké mindennek (csak az A-k hamarabb odaérnek) :)

    POKE 16017,44 ..... SYS 2077

  • btraven

    őstag

    válasz #71562240 #12055 üzenetére

    1. És mi az igazság a fázis fordítással kapcsolatban? Hallható különbséget okoz vagy nem kell törődni vele?
    Ez a Tube-03 előerősítő megfordítja a szinusz jelet vagyis eltolja a fázisát 180 fokkal.

    2. Miért kétszer vastagabb a 6N3P cső mint a 6J1P? Mind a kettő miniatűr állítólag.

Új hozzászólás Aktív témák