Keresés

Aktív témák

  • james

    aktív tag

    válasz Den #66 üzenetére

    ''De egyébknt ez elmélkedés azon hogy létezhet-e egy jelenség, amiről tudjuk hogy létezik. Ha a számítások azt mutatják hogy de mégsem létezik, akkor hiba van a számításokban.''

    Természetesen lehet, hogy hibás a számítás, bár ezek egyszerü fizikai elveken alapulnak. Különben, amit írsz az a ma divatos hagyományos tudományos megközelítésnek az ellentéte. A hagyományos megközelítés a számítások és a fizikai törvények felsöbrendüségében hisz, ami nem illeszthető be az ismert keretrendszerbe az nem létezik... Pl. UFO, parajelenségek, stb. :)

    Ettöl függetlenül persze lehetséges, hogy valamilyen általam nem ismert elv is szerepet játszik a robbanásban (különösen, hogy nem vagyok fizikus :) ). Pl. nagy sebességeknél és hőmérségleteknél az anyagok elég furcsán tudnak viselkedni. Volt egy olyan ''kisérlet'' is (de erre nem emlékszem elég jól), hogy jégből készült puskagolyót lőttek különböző tárgyakba. Itt mintha a jég (persze lehet bármilyen más puha anyag is) jóval keményebben viselkedett volna, mint alacsony sebességeknél, azaz pl. simán átviszi a nála sokkal keményebb üveget vagy vasat. (közben nyilván melegedik is, de nem olvad el)

    Az elgözölgtetés is felvet pár problémát, mert nagy része 100 km és 20 km közötti tartományban történne meg, ahol elég elacsony a légnyomás és a forráspont, emellett hatalmas a sebesség.

    Szalma felvetése is érdekes, azaz a masszív burokba zárt illékonyabb belső rész, ami egy idő után szétveti a burkot. Ennél az a kérdés merül fel, hogy képződhet-e ilyen meteor természetes úton?

    ''Megpróbálom megkeresni, azt a felvételt ami a grönland felett felrobbanó meteort mutatja.''
    Erre kiváncsi lenék.

Aktív témák