Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Laca 012

    őstag

    válasz ambipur #6960 üzenetére

    Igen 64bites, efelől semmi kétség!!

    A HDMI jelenléte és a FullHD között viszont semmi összefüggés.. :N
    (viszont nem állítom, hogy nem viszi a FullHD-t, de ez sehogy nem következik a HDMI meglétéből)
    Régebben amikor még a hangot nem lőtték át digitálisan ezen a csatin (meg a jogvédők sem kapaszkodtak az utolsó deszkába a fulladásuk előtt) még máshogy nézett ki és DVI-nak hívták. :K
    (Ilyen meg már a GSEJT-en is van, pedig az crystal nélkül tuti nem viszi még a 480p-t sem normálisan!!)

    Ugyan az a jelszintű digitális adat megy mind a kettőn és lehet is kapni átalakítót, ami csak két csatlakozó összehuzalozva. (Én is ilyet használok arra, hogy az ASUS eeePC 1015N netbookomat amin HDMI van és az ION2 miatt simán visz minden 1080p FullHD-t összekössem a 1920x1200-as -kicsit több mint FullHD- monitorommal, mert ez utóbbin sajnos még csak DVI csatlakozó van.)

    Aztán példaként lehetne említeni még az IME945gse lapot, amin mivel nincs ion, tuti nem visz 480p-nél nagyobb felbontású videót akadás mentesen, mégis van rajta mindhárom (D-SUB, DVI, HDMI) csatlakozóból is.

    Illetve nem illik összekeverni a legnagyobb felbontást az akadás mentesen lejátszható videó felbontásával!! A GSEJT is tud max. 2048x1536 pixel felbontást, de ez csak az amit fizikailag meg tud jeleníteni.
    Ez nem hogy azt nem jelenti, hogy HD videó lejátszásra alkalmas, de egy sima asztalon ha összefogsz 6-8 ikont és azt húzod, vagy egy közepes méretű megnyitott ablakot kicsit gyorsabban odébb húzol, az is akadozik!! :K

    Ettől függetlenül pl. az N550-be integrált GPU a 720p videókat már elviszi.
    Lehet az N2800 meg már esetleg az 1080p-t is, bár efelől meg azért vannak kétségeim, mert mint több cikk is írja, ebbe a szériába integrált PowerVR sajnos zsákutcának bizonyult, és állítólag normális driverek sem igazán készültek.. :(
    Szóval szervernek-routernek tuti jó ez a lap (a 2db SATA-t leszámítva jelenleg talán a legjobb), de htpc-nek (crystal nélkül) még lehet nyűglődés lenne szerintem.
    Illetve azt meg pláne nem tudom (csak a probléma létezéséről hallottam), hogy ez a PowerVR crystallal vagy anélkül tartalmazza-e azt a hibát mint a sandy-bridge -es lapok a 23,75-24 f/s -al.. :U
    De majd valaki gyorsan vesz egyet, aztán kipróbálja.. :C

Új hozzászólás Aktív témák