Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Laca 012

    őstag

    válasz llacee. #5014 üzenetére

    dnsmasq tökéletesen végzi a dolgát.. :K
    Nálad mi az a külön csomag ami ezt végzi?

    A WRT320N-re gondolom "custom firmware"-t dobtál, mivel eleve gyárilag is linux fut rajta, mint ahogy nekem is az futott a wl500gP-n, csak én kicsit hardverileg is rágyúrtam... (Az #1 Hsz-ben minden benne van ;] )
    Ezért volt lassabb sebességgel, de majdnem mindenre képes amire most a Router/NAS/Szerver.. :C

    Viszont nekünk ezek szerint nem azonosak a céljaink a gépeinkel, ezért 2féleképpen gondolkodunk ezekről. :U

    Én mivel ezt a routeremet akartam kiváltani az atomos konfiggal, ezért nem is opció, hogy leállítgassam. :N

    Mivel a weblapomat is szeretném ha non-stop el lehetne érni illetve az rTorrent is seedeljen amikor csak tud, ez nem megoldható, max a hdd-k leállítása.

    A volt routeremhez képest nem fogyaszt 10W-tal többet még a 7"-os kijelzővel sem, amire elvileg a héten megjön a touch panel is. :C

    Szeretném, ha bármikor odalépek és rátapintok, akkor lássam, ki járt az ftp-n, hányan nézték meg a weblapomat, mennyit seedeltem...stb. (persze ez csak az én igényem, másnak lehet haszontalan)

    De pl. az osztálytársaimmal ide töltjük fel a jegyzeteinket, ezt is el kell érni folyamatosan.

    Emellett pl. nyomtatószerverként is üzemel és pl. a WRT320N sajnos erre sem alkalmas az USB hiánya miatt.
    (jó, gondolom neked nem is szükséges, de nálunk 2db laptop van wifin használva és sem kábelt nem dugdosnék szívesen, sem arra nem várnék, míg feléled a szerver.

    Aztán egy ilyen sima routernek a rejtett antennácskái miatt sosem lesz olyan térereje (és így sávszélessége sem), mint egy Atherosos kártyának a 3db 8dBi -s antennákkal, és nekem a Wifi is az elsődleges szempontok között szerepelt! Így a routertől 5-10m-re is 18-20másodperc alatt áttol egy 400MB-os tesztfájlt, ami 150-180mbit/s sebességet jelent!
    (persze van aki a kábelre esküszik..)
    Ezért döntöttem úgy , hogy mindenes gépet építek és nem egy nas-t meg egy routert használok külön. (ami mellesleg egy routernyivel többet is fogyasztana)

    Gondolom így már megértesz.

Új hozzászólás Aktív témák