Új hozzászólás Aktív témák

  • DarkByte

    addikt

    válasz Laca 012 #3527 üzenetére

    A BIOS gyanítom ugyanúgy a rendszerbuszon át kommunikál a WinBond chip-el mint azt az erre szakosodott programok teszik. Fix fordulat beállításnál induláskor kiadhat egy parancsot a chip-nek amit utána az követ is egészen addig amíg ki nem kapcsolja az ember a gépet. Na most ha egy program ezt elkezdi felülmódosítgatni akkor nyilván az lép érvénybe. A túlmelegedést szerintem megint csak a WinBond chip figyeli felprogramozástól függően (induláskor megteszi megint csak a BIOS szerintem a CMOS-be mentett beállítások alapján), illetve úgy tudom Pentium-ok óta van egy CPU láb amelyen maga a processzor flag-el ha elérte a kritikus hőmérsékletet és ki kell kapcsolni a gépet. Ez azt hiszem Pentium II-k esetén bőven 100 fok felett van, Tannebaum bácsi ha jól emlékszem még viccelődött is vele hogy ekkor már valószínűleg régen villanyrezsóvá minősítette magát a processzor :D

    Ha valamit rosszul sejtek remélem valaki a területen jártasabb kijavít. Nézegettem régebben WinBond referenciákat mert gondoltam írok magamnak egy SpeedFan alternatívát, de annyira összetett a címzése ezeknek a chip-eknek hogy inkább nem is próbálkoztam vele, nehogy kárt csináljak. Ebből maradt meg ez a pár dolog, valószínűleg nem hibátlanul.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák