Keresés

Aktív témák

  • Yaye

    őstag

    válasz torig #1 üzenetére

    Nem lehet hogy a memók miatt fagy a gép, és az fsb visszavételekor a memó sebessége is csökken és azért stabilabb? Volt nekem is egy hasonló problémám, két egyforma, boltban összerakott konfig (2000+) nem mentek gyári sebességen, gyári beállításokkal, fagytak mint az állat. Ha viszont visszavettem az fsb-t akkor minden rendben volt.
    Nálam az volt a probléma, hogy az alaplap nem bírta 133-as fsb mellett aszinkron 400-on hajtani a 400-as ramokat, pedig kellett volna tudnia (inkompatibilitás rulez :( ). A megoldás az lett fsb-t fölpöcköltem 166-ra, a szorzót viszont visszavettem egy kicsit (hogy a proci gyári sebeségen fusson továbbra is), a memók pedig maradtak 166*2-n, és azóta is rendben megy minden (szinkronban), a gyárinál kedvezőbb cpu beállításokkal.

  • Yaye

    őstag

    válasz torig #49 üzenetére

    Nem feltétlenül inkompatibilitásra, hanem általában arra hogy a 133 fsb nem a procinak okoz gondot hanem a memónak. Egyébként MSI KT4A Ultra lapok voltak, ami elvileg tudja 400-on hajtani a ramokat, csak épp a value Kingstonok kifogtak rajta. A boltban (*istral, és nem én vásároltam!) csak összedobták, auto beállításokkal a gép elindult, és nem vacakoltak azzal, hogy vajon a gyári értékeken is fut-e a gép. Az egész masinát otthagytad bevizsgálásra? Mert ha komplett konfigot vettél, akkor ne csak a procit vizsgálják be (természetesen ingyen), mert nem csak annak kell hibátlannak lennie, hanem az egésznek együtt. Hiába hibátlan minden darab külön-külön (nekem is az volt), az nem elég.

Aktív témák