Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz mdk01 #57499 üzenetére

    Nem értem az árat miért keverjük ide. A kínai állam fizeti a csomagok költségét, nem arról van szó, hogy ők ingyen küldik a világba. Az, hogy ők levélként adnak fel néha csomag méretű dolgokat megint más. Olyankor értem, hogy nem hozzák ki a cuccot.

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • Soká

    senior tag

    válasz mdk01 #57499 üzenetére

    Lesz majd egy kis ON is.
    "egy dolog 30 levél helyét foglalja el a postás táskájában"
    Ez így már eleve fals megítélés. Nem a levelek helyét foglalja el, vagy nem a levelek foglalják el a másik helyét, hanem van egy postázandó holmi és a Posta arra van (ezért fizet neki minden feladó (a külföldi is!) ) is, hogy ezeket célba juttassa. A Posta egy logisztikai cég, amely mintha nem lenne képes megfelelni a követelményeknek.
    Neked sem esne jól, ha a lapszabász cégnél a te rendelésed azért nem teljesítenék mert foglalod a helyet másoktól.

    "engem nem izgattak sosem ezek a kínai kütyük"
    Nem hiszem, hogy a "kínain" lenne a hangsúly. Feltételezem, hogy Bp-en élsz. bemész a boltba és megveszed, amire szükséged van. A magyarok fele olyan településen él, ahol, ha egy 100Ft-os fésűre van szüksége, akkor vagy utazik érte 10-50km-t vagy megrendeli a 100Ft-os terméket 890Ft postaköltséggel. Nyilván abszurd, hogy ugyanez a fésű 100Ft-ért házhoz jöhet Kínából (fából 300-ért), de ha a kínai állam így finanszírozza a saját gyártóit, hát nem lehet haragudni rá. Arra sem, aki él ezzel a lehetőséggel.
    Néhány dolog, ami fás téma, és nem csak azért rendeltem mert olcsóbb, hanem mert nem is biztos, hogy itthon beszerezhető ( 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. stb.)

    Ha a kérdést ökológiai oldalról közelítjük meg, akkor természetesen már kérdéses a dolog, nekem is van némi lelkiismeret-furdalásom, de azért a fenti linkeken is látszik, hogy tartós használati tárgyakról van szó, nem eldobhatós, alkalmi dolgokról és úgy gondolom, hogy ha ugyanezt a kínait itthon veszem meg dupla áron, az ökológiai szempontból semmivel sem kedvezőbb.

Új hozzászólás Aktív témák