Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kavalkád

    aktív tag

    válasz Soká #43106 üzenetére

    Először is köszönöm a hozzászólásokat mindenkinek!

    Igazad van, hogy nem írtam meg mi is a cél, szóval pótolom. Adott egy kb. 30 m2-es pince ahol egy hobbi asztalos műhelyt szeretnék kialakítani. Vettem nemrég egy Einhell TS-TC 2025-ös gépet az OBI-ban, ami szépen vág, de a vezetővonalzója egy tragédia, csak egy oldalon rögzül és vágás közben úgy mozog mint a viharzászló a vízparton, ráadásul kicsi is. ezért arra gondoltam, barkácsolok hozzá egy értelmezhető méretű asztalt és egy lendülettel beleintegrálok egy marót is, hogy ne kelljen 2 külön munkaállomást készítenem. Azt szeretném, ha komplett táblákat is tudnék vágni vele (2500*1250), rétegelt lemez, fenyő, kemény fához hülye vagyok. Lesz hozzá külön leszedő asztal is, (ami tulajdonképpen egy összeszerelő asztal lesz), ezért azt nem tervezek hozzá. Ami érdekelne az elsősorban hogy méretezésügyileg helyes-e, magas vagyok, ezért 95 magas az asztal, és úgy kombináltam, hogy alkalmas legyen 60cm-es vágásra is (tábla keőőbe vágása).

    Az például, hogy az anyag kigyengülésre gondolni kell a sínek miatt eszembe sem jutott, szóval jobb ha merevítést tervezek majd bele, köszönöm, hogy felhívtad a figyelmem. Ilyen és ehhez hasonló gondolataitokra vágyok :)

Új hozzászólás Aktív témák