Új hozzászólás Aktív témák

  • serfozotibi

    csendes tag

    válasz SchumiBácsi #47340 üzenetére

    Nos, én az élzárás fölöslegét egy kézigyalu késével szoktam “letolni”, ami persze vissza van kicsit köszörülve, hogy ne kapjon bele a bútorlapba, valamint a sarkai is le vannak csorbítva, különben karcol. Persze lehet sniccerrel is, de szerintem az hosszútávon kínlódás, meg ha kicsit nem úgy tartod belevág a lapba. Hidd el ha egyszer megtanulod gyalukéssel csinálni, többé le sem akarod majd tenni. :D Ezek után csiszolással finomítom az élt. Erre az általad “komolyabb kivitelű egér”-nek nevezett csiszolótalpat használom hosszú ideje, amire 150-es vagy 200-as csiszolóvásznat erősítek, szerintem fontos hogy vászon legyen, mert a papír gyorsabban kopik, ráadásul beszabdalja a bútorlap éle, így egyre kevésbé csiszol, szóval csak káromkodva dobálom a hátam mögé.
    Egyébként van olyan kisegerem is, próbáltam azzal is csiszolni, de szerintem túl kicsi, nem esik kézre. Valamint van olyan gipszkarton csiszolótalpam is, ami a fogantyús kialakítása miatt, szerintem szintén nem jó választás, persze lehet hogy a te kezednek épp az tetszik majd. Van egy mozdulat ami idővel belerögzül az emberbe, én párszor meghúzom odavissza az élt, úgy hogy egyszer balra, másszor pedig jobbra billentve tartom a csiszolót. Ezáltal gömbölyítem az élt, hogy ne vágjon.
    Remélem tudtam segíteni. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák